Rzucenie palenia jest dobre dla zdrowia psychicznego

Jako wolne od dymu odreagować stres, lęk i depresja i daje bardziej pozytywne nastawienie do życia. Korzyści te odnoszą się do wszystkich palaczy, a nie tylko tych, którzy wcześniej problemy ze zdrowiem psychicznym.

Wszyscy wiemy, że rzucenie palenia poprawia zdrowie fizyczne. Oto 10 korzyści zdrowotne wynikające z rzucenia palenia. Ale czy wiesz, że rzucenie palenia jest również udowodnione, aby zwiększyć swoje zdrowie psychiczne?

Chociaż większość palaczy zgłosić, że chcą się zatrzymać, wielu nadal, bo są przekonani, że palenie pomaga złagodzić stres i niepokój.

Ale to kompletny mit, że palenie pomaga się zrelaksować. W rzeczywistości jest to, że palenie faktycznie zwiększa niepokój i napięcie. Palacze są bardziej narażone na rozwój choroby depresja lub stany lękowe z upływem czasu niż u osób niepalących. I wycinanie papierosów powoduje dużą poprawę nastroju.

To mit, że palenie poprawia nastrój

Dlaczego palacze i bez problemów ze zdrowiem psychicznym fałszywie wierzą palenia poprawia ich nastrój?

Naukowcy uważają, że to dlatego, mylić ich zdolność papierosów zniesienia odstawienia nikotyny jako korzystny wpływ na ich zdrowie psychiczne.

Palacze odczuwać rozdrażnienie, niepokój i w dół, gdy nie zostały one wędzone na chwilę i te nieprzyjemne uczucia są czasowo odwrócone kiedy zapalić papierosa. To stwarza wrażenie, że jest to smoking, że poprawiła swój nastrój, podczas gdy w rzeczywistości jest to smoking, który spowodował zaburzenia psychiczne w pierwszej kolejności.

Badania pokazują, że lęk, depresja i stres poziom ludzi są niższe po zaprzestaniu palenia w porównaniu z tymi, którzy wykonują palenia, a ich jakość życia i poprawia nastrój. Ponadto, ulepszone poziom tlenu w organizmie oznacza, że ​​ex-palacze mogą skoncentrować się lepiej.

Psychologiczne korzyści z rzucenia palenia są tak uderzające w ludzi, którzy mają już zdrowia zaburzenia psychiczne, jak te bez. Rzucenie palenia pomaga ich objawów zdrowia psychicznego i może prowadzić do zmniejszenia dawek leku anty-psychotycznych.

Jest to dobra wiadomość, ponieważ ludzie ze zdiagnozowanymi zaburzeniami psychicznymi, w tym lęk, depresja lub schizofrenia, są dwa do trzech razy bardziej skłonni do podjęcia palenia, a także tendencję do palenia w większym stopniu niż w populacji ogólnej.

Zdrowia psychicznego korzyści z rzucenia palenia

Szacuje się, że 30% wszystkich palaczy mają problemy ze zdrowiem psychicznym i że dwa z każdych pięciu papierosów wypalanych w Anglii są wędzone przez ludzi z problemów ze zdrowiem psychicznym. Palacze żyją z problemów ze zdrowiem psychicznym mają również żywotność osiem lat mniej niż w populacji ogólnej, bardzo prawdopodobne, ponieważ w wyniku fizycznych zniszczeń palenia, takich jak rak płuc.

Jedna z teorii, dlaczego ludzie z problemami psychicznymi są znacznie bardziej narażone na dym niż w populacji ogólnej jest to, że postrzegają nikotyny daje im natychmiastową ulgę od nieprzyjemnych objawów lękowych, depresji lub schizofrenii.

Ale przeciwnie. Ludzie z problemami psychicznymi mogą czuć się znacznie spokojniejsza i pozytywne i mają lepszą jakość życia po rzuceniu palenia. W rzeczywistości, korzystne działanie zaprzestania palenia u osób z zaburzeniami psychiatrycznymi jest większa niż leczenia przeciwdepresyjnego, zaburzeń nastroju i zaburzeń lękowych.

Wiele osób żyjących z problemami psychicznymi z powodzeniem rzucić palenie i zgłaszania szeroki zakres korzyści w wyniku.

Jeśli chcesz rzucić palenie, należy skontaktować się z lokalnymi usługami rzucić palenie, zapewniają one najlepszą szansę na zatrzymanie całkowicie i na zawsze.

Palacze z zaburzeniami psychicznymi

Oto osiem sposobów, aby zwiększyć swoje szanse na rzucenie palenia. Ta rada dotyczy osób z lub bez problemów ze zdrowiem psychicznym

Teraz przeczytać więcej artykułów na temat rzucenia palenia.

13/03 /

13/03 /

Uczucie podkreślił, lęk lub depresję? Wybory Moodzone może pomóc na drodze do czuje się lepiej

Rzucenie palenia pomaga więcej niż antydepresanty

Rozwiąż nasz quiz, aby zobaczyć, jak zdobyć

Pomoc w rzuceniu palenia, w tym, co może zrobić lekarz, lokalnych usług i terapii zastępczej nikotyny

8 porad, aby rzucić palenie

Moodzone

Chcesz dowiedzieć się, jak jesteś zdrowy?

Przestań palić