Sever choroba: przyczyny, objawy, leczenie

Growing Pains może brzmieć jak bajka spokojnej starości żon. W przypadku choroby Sever, choć wzrost zryw dziecka może prowadzić do poważnego bólu. To nie jest tak naprawdę chorobą, ale uraz pięty.

Podczas zrywu wzrostu dziecka piętę kości rosną szybciej niż mięśni, ścięgien i więzadeł w nodze. W rzeczywistości, pięta jest jednym z pierwszych części ciała dziecka do osiągnięcia pełnego rozmiaru dorosłego. Gdy mięśnie i ścięgna nie mogą rosnąć na tyle szybko, aby nadążyć, są one zbyt mocno naciągnięty.

Jeśli dziecko jest bardzo aktywne, zwłaszcza jeśli ona odgrywa sport, który wymaga dużo bieganie i skakanie na twardych powierzchniach (takich jak piłka nożna, koszykówka, czy gimnastyka), można umieścić dodatkowe obciążenie na jej już przeciążone ścięgna. To prowadzi do obrzęku i bólu w miejscu ścięgna zamocowania na rosnące części pięcie.

Sever choroba występuje częściej u chłopców. Oni wydają się mieć nowsze tryska wzrostu i zazwyczaj uzyskać stan w wieku pomiędzy 10 a 15. W dziewcząt, to zwykle dzieje się między 8 a 13.

Objawy mogą obejmować

Dobrą wiadomością jest to, że warunek ten nie powoduje żadnych problemów długoterminowych stóp. Objawy zazwyczaj odchodzą po kilku miesiącach.

Najlepsze leczenie jest po prostu odpocząć. Twoje dziecko będzie musiało zatrzymać lub zmniejszyć sportowych aż ból staje się lepsze. Kiedy jest na tyle dobrze, aby powrócić do swojego sportu, które ją budować swój czas odtwarzania stopniowo.

Lekarz może także zalecić