sierpowatą: leczenie bólu – przegląd wątek

Ból zarządzania Trends

Ból jest długotrwały problem dla ludzi, którzy mają niedokrwistość sierpowatokrwinkowa. Napady ciężkiego bólu może trwać przez kilka godzin do kilku dni i są trudne do leczenia. Ból może być męczące dla opiekunów, jak również dla osoby w bólu. Plan leczenia bólu może pomóc osobie poradzić sobie z bólem przewlekłym i bólu spowodowanego przez kryzys sierpowatą.

Pęcherz jest pusty narządów w dolnej części brzucha, która przechowuje moczu. Gdy pęcherz wypełnia mięśnie w jego murach odpocząć, dzięki czemu można go rozwinąć. Gdy pęcherz opróżnia podczas oddawania moczu, umowa mięśnie wycisnąć moczu przez cewkę moczową na zewnątrz; Kilka różnych problemów pęcherza może powodować ból. Trzy najczęstsze przyczyny bólu pęcherza są śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, zakażenia dróg moczowych i pęcherza moczowego.

Twój plan zarządzania

Leczenie bólu w domu jest sposobem życia dla większości osób z niedokrwistością sierpowatą. Sierp ból komórek waha się od osoby do osoby, od łagodnego do ciężkiego, a od okazjonalnych się na stałym poziomie. Niektórzy ludzie doświadczają liczne sierpowatymi kryzysów komórek lub bolesnych wydarzeń, kilka razy w roku. Inni doświadczają żadnego.

W wielu przypadkach można leczeniu łagodnego do ciężkiego bólu sierpowatą w domu z kombinacją leków przeciwbólowych, dużo płynów i środków komfortu, takich jak podkładki grzewcze lub termofory. Nie należy stosować podkładki grzewcze z dziećmi.

Bolesne wydarzenia mogą stać się ciężka i trwa przez kilka dni do kilku tygodni. Takie skrajne bólu wymaga agresywny ból leki, które muszą być monitorowane w szpitalu. Jeżeli ból jest coraz większa i nie ustępuje po leczeniu w domu, skontaktuj się z lekarzem i zasięgnąć opieki medycznej.

Łagodnego do umiarkowanego bólu ciała i niektórych kryzysów sierpowatą można zapobiec

Wyjaśnia Państwa i preferencji lekarza z wyprzedzeniem; Wyjaśnia swoje potrzeby do innych pracowników służby zdrowia, którzy dbają o ciebie; Oferuje pewną przewidywalność i kontrolę w czasach kryzysu.

Picie dużych ilości wody i innych płynów, zwłaszcza przed, w trakcie i po treningu lub wytężonej działalności i gdy masz gorączkę lub zakażenie. Pić tyle, że mocz jest jasnożółty lub jasne jak woda; Pierwsze dużo leżenia w łóżku; Utrzymanie ciepła. Niskie temperatury sprawiają ból gorzej; Ćwiczenia z rozwagą. Jeśli ćwiczysz mozolnie, odpocząć, gdy czujesz się zmęczony i pić dużo płynów, aby zapobiec odwodnieniu; Spróbuj zmniejszyć i zarządzać stresem w swoim życiu.