skoliozy kręgosłupa krzywe w temacie – przegląd

Lekarze używać obrazów rentgenowskich kręgosłupa osoby zmierzyć krzywiznę kręgosłupa. Krzywa lub kąt kręgosłupa jest mierzona w stopniach i opisuje, jak ciężka jest krzywa. (Kąt jest określona przez przecięcie linii wystających z górnej i dolnej części krzywej). Jeśli grzbiet jest prosty, nie ochro; byłoby to krzywa 0 stopni. Jeśli grzbiet jest zakrzywiona, kąt może być mierzone. Im większy jest krzywa, większy kąt lub pomiaru stopnia. Dla przykładu, krzywa 10 stopni jest uważany łagodny łuk, a krzywa 50 stopni, jest uważana za ciężka krzywej.

Ponieważ istnieje wiele przyczyn bólu pleców, ważne jest, aby lekarz zrobić dokładne wywiad i badanie przedmiotowe, aby ustalić, czy rdzenia problemu dysku jest źródłem bólu pleców. Przepuklina lub wsunął twardy może naciskać na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego i może pojawić się w sposób celowy egzaminu neurologicznych. Lekarz sprawdzi swój refleks, wytrzymałość mięśni i uczucie do nieprawidłowości lub zmiany, zwłaszcza tych, które dotyczą kończyn dolnych; Kręgowy rentgenowskie może …

Oprócz ciężkości krzywej krzywe są opisane przez ich kierunku i położenia.

Kierunek, w którym opiera się sposób krzywizna od środka korpusu. Na przykład, jeżeli wewnętrzna część krzywej na prawo, to nazywa się właściwą krzywą; Położenie jest określane przez rdzenia kości w środku łuku. Kręgosłup jest podzielony na trzy części: Region szyjki (szyjki macicy), obszar klatki piersiowej (klatki piersiowej) i dolnej części pleców (lędźwiowej). Krzywa może być oznaczony zgodnie z liczbą kości kręgosłupa stron. Na przykład, T5 T12 oznacza, że ​​krzywa obejmuje 5th Poprzez 12th klatki piersiowej (klatki piersiowej) kości kręgosłupa.