skrętem

Skrętem występuje wówczas, gdy jądro obraca się, skręcając powrózka nasiennego, która przynosi krew do moszny. Zmniejszony przepływ krwi powoduje nagłe i często silny ból i obrzęk.

Skrętem występuje najczęściej w wieku pomiędzy 12 i 16, ale może wystąpić w każdym wieku, nawet przed urodzeniem.

Skrętem zwykle wymaga natychmiastowej operacji. Jeśli traktuje się szybko, jądra zazwyczaj można zapisać. Ale gdy przepływ krwi został odcięty przez zbyt długi czas, jądro może się tak poważnie uszkodzony, że ma zostać usunięty.

Oznaki i objawy skrętem m.in.

Młodzi chłopcy, którzy mają skrętem zazwyczaj obudzić powodu moszny ból w środku nocy lub nad ranem.

Szukają pomocy w nagłych wypadkach nagłego lub ostrego bólu jąder. Natychmiastowego leczenia może zapobiec poważne uszkodzenia lub utraty swojego jądra jeśli masz skrętem.

Należy również zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli miałeś nagły ból jąder, że odchodzi bez leczenia. Taka sytuacja może wystąpić, gdy skręca jąder, a następnie untwists własnej (przerywany skręcanie i detorsion). Operacja jest często niezbędne, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu problemu.

Kiedy udać się do lekarza

Co możesz zrobić

Skrętem występuje, gdy jądro obraca się wokół powrózka nasiennego, co przynosi krew do jądra z jamy brzusznej. W przypadku jądra obraca się kilka razy, przepływ krwi może być całkowicie zablokowane, szybciej powodując uszkodzenie.

Nie jest jasne, dlaczego pojawia się skrętem. Większość mężczyźni, którzy się skrętem mają cechą dziedziczną, która pozwala na swobodne obracanie jądra wewnątrz moszny. Ta choroba dziedziczna, często dotyka obu jąder. Ale nie każdy mężczyzna z cechą będzie miał skrętem.

Czego można oczekiwać od lekarza

Skrętem często pojawia się kilka godzin po aktywności energiczne, drobne obrażenia jąder lub snu. temperatura zimno lub gwałtowny wzrost jądra w okresie dojrzewania może również odgrywać pewną rolę.

Skrętem u noworodków i niemowląt

Skrętem może powodować następujące powikłania

Skrętem prawdopodobnie wystąpić w sytuacji awaryjnej, pozostawiając Ci niewiele czasu na przygotowania. Będziesz prawdopodobnie po raz pierwszy zobaczyć w izbie przyjęć lub przez lekarza rodzinnego. Jednakże, prawdopodobnie wtedy być postrzegane przez lekarza, który specjalizuje się w problemach układu moczowego i zaburzeń wpływających na genitalia męskie (urolog).

Jeśli masz jakieś ostrzeżenia z wyprzedzeniem, zanim zobaczysz urologa, oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować i czego oczekiwać od lekarza.

Nie wahaj się zadawać pytania w czasie wizyty. Niektóre pytania zadać lekarz m.in.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może dać Ci więcej czasu, aby przejść nad swoimi obawami. Możesz zostać poproszony

Lekarz zapyta Cię pytania, aby sprawdzić, czy twoje objawy są spowodowane skrętem lub coś innego. Lekarze często diagnozować skrętem z fizycznego egzamin swojej moszny, jąder, brzucha i pachwiny.

Lekarz może również sprawdzić swój refleks przez lekkie otarcia lub szczypanie wewnętrznej stronie uda w chorym. Normalnie, to powoduje, że jądro do umowy. Odruch ten może nie wystąpić, jeśli skrętem.

Czasami badania lekarskie są niezbędne do potwierdzenia diagnozy lub w celu zidentyfikowania kolejny powód do objawów. Na przykład

Jeśli miałeś ból przez kilka godzin, a badanie fizykalne sugeruje skrętem, może być pobierana bezpośrednio do zabiegu bez przeprowadzania dodatkowych badań. Operacja opóźnienie może spowodować utratę jądra.

Operacja jest zobowiązany do skorygowania skrętem. W niektórych przypadkach, lekarz może być w stanie rozkręcić jądra popychając moszny (ręczne detorsion). Ale trzeba jeszcze operację, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu skręcanie.

Chirurgia skrętem zwykle odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu, lekarz będzie zrobić małe nacięcie w swojej moszny, rozkręcić swój powrózka nasiennego, w razie potrzeby, a ścieg jednego lub obu jąder do wnętrza moszny.

Im szybciej, tym jądro jest odkręcane, tym większa szansa, może być zbawiony. Ryzyko, że musisz usunięcie jąder wynosi 5 procent, gdy leczenie odbywa się w ciągu sześciu godzin od początku bólu. Ryzyko wzrasta do 90 procent, gdy leczenie występuje więcej niż 48 godzin po rozpoczęciu ból.

Skrętem może wystąpić u noworodków i niemowląt, choć to rzadkie. jądro niemowlęcia może być trudne, obrzęk lub ciemniejszy kolor. USG może nie wykryć zmniejszony dopływ krwi do moszny niemowlęcia, więc konieczna jest operacja w celu potwierdzenia skrętem.

Leczenie skrętem u niemowląt jest kontrowersyjna. Jeśli chłopiec rodzi się z objawami podmiotowymi i przedmiotowymi skrętem, to może być za późno na operację awaryjnego, aby pomóc i istnieją zagrożenia związane ze znieczuleniem ogólnym. Ale operacja awaryjnego może czasem uratować całość lub część jądra i może zapobiec skręcaniu w drugim jądrze. Leczenie skrętem u niemowląt może zapobiec w przyszłości problemy z męskiego hormonu produkcji i płodności.

Mając jądra, które mogą obracać się w mosznie jest cecha dziedziczona przez niektórych mężczyzn. Jeśli masz tę cechę, jedynym sposobem, aby zapobiec skrętem jest operacja załączyć oba jądra do wnętrza moszny.

wizyty u lekarza