spironolakton i hydrochlorotiazyd (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Dotyczy to w szczególności obejmuje suplementy potasu lub substytuty soli zawierające potas, leki moczopędne (niektóre, takie jak amiloryd, triamteren (Dyazide®, Dyrenium®, Maxzide®, Midamor®, Moduretic®) lub innych produktów zawierających spironolakton (Aldactone®).

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, ból oka, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Może to być oznaką poważnego problemu oka. Lekarz może chcieć lekarza okulistę, by sprawdzić swoje oczy.

Ten lek może powodować zawroty głowy, senność, zawroty głowy, omdlenia lub, zwłaszcza, gdy pojawi się nagle z pozycji leżącej lub siedzącej. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, dopóki nie wiemy, jak ten lek wpływa na Ciebie. Jeśli wystąpią zawroty głowy, położyć się, więc nie słaby. Potem usiąść na kilka chwil przed podłożu w celu zapobieżenia powrotowi do zawrotów głowy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zachorują podczas stosowania tego leku, zwłaszcza jeśli u pacjenta występuje ciężka lub ciągłe mdłości, wymioty, biegunka czy to nie przeszkadza. Warunki te mogą doprowadzić do utraty zbyt dużej ilości wody lub soli i może prowadzić do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Można też stracić wody poprzez pocenie się, aby pić dużo wody podczas ćwiczeń lub w czasie upałów.

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli zauważy się zmianę w wynikach swoich badań krwi lub moczu cukru.

Ten lek może powodować obrzęk piersi (ginekomastią) oraz ból piersi u niektórych pacjentów. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.