STELARA: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne

Co to jest Stelara?

Stelara jest stosowany u dorosłych w leczeniu łuszczycy lub blaszki łuszczycowe zapalenie stawów.

Stelara jest czasami podawany z innym lekiem o nazwie metotreksat.

Nie należy stosować leku STELARA jeśli otrzymały BCG (Bacillus Calmette-Guerin) szczepionki w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ważna informacja

Ciężkie zakażenia mogą wystąpić podczas leczenia lekiem Stelara. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz objawy zakażenia, takie jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, duszność, utrata masy ciała, biegunka lub ból brzucha, pieczenie podczas oddawania moczu, uczucie bardzo zmęczony, ciepło skóry lub zaczerwienienie, bolesne owrzodzenia skóry lub odkrztuszanie krwi.

Nie należy stosować leku STELARA jeśli jesteś uczulony na ustekinumab, lub jeśli masz

aktywna gruźlica; lub

jeśli otrzymały BCG (Bacillus Calmette-Guerin) szczepionki w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Przed zastosowaniem leku

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent kiedykolwiek chorował na gruźlicę, czy ktoś z domowników ma gruźlicę, albo jeśli w ostatnim czasie udał się do obszaru, gdzie gruźlica jest powszechne.

Aby upewnić się, Stelara jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

objawy zakażenia (gorączka, dreszcze, kaszel, bóle mięśni, biegunka, ból podczas oddawania moczu, uczucie bardzo zmęczony)

historia przewlekłych zakażeń

alergia na lateks

nowych lub zmieniających się zmiany na skórze

jeśli są zaplanowane otrzymywać szczepionki

jeśli kiedykolwiek otrzymał fototerapii (leczenie światłem); lub

jeśli kiedykolwiek otrzymał strzały alergii lub użył Epi-Pen (w przypadku ciężkiej reakcji alergicznej).

Niektóre osoby korzystające STELARA rozwinęły raka skóry (innego niż czerniak). Jednak osoby te mogą mieć większe ryzyko zachorowania na raka skóry. Porozmawiaj z lekarzem na temat tego ryzyka i co skóra objawy uważać na. Może trzeba mieć regularne egzaminy skóry.

Nie należy oczekiwać Lek zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę.

Jeśli jesteś w ciąży, imię i nazwisko może być wymienione na rejestru ciąż. To jest śledzenie wyniku ciąży i ocenia skutki Stelara na dziecko.

Ustekinumab mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Stelara lekarz może przeprowadzić testy, aby upewnić się, że nie masz gruźlicę lub inne infekcje.

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy stosować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Stelara jest wstrzykiwany pod skórę. Można pokazać, jak korzystać zastrzyki w domu. Nie samodzielnie wstrzykiwać leku, jeśli nie rozumieją, jak dać zastrzyk i zutylizować zużyte igły i strzykawki.

Stelara jest zwykle podawana raz na 12 tygodni, ale wasze pierwsze dwa zastrzyki będzie w odstępie 4 tygodni. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Twój usługodawca opieki pokaże najlepsze miejsca na ciele do wstrzyknięcia STELARA. Użyj innego miejsca za każdym razem podać zastrzyk. Nie należy wstrzykiwać w tym samym miejscu dwa razy z rzędu. Należy unikać wstrzykiwania leku w skórę, która jest czerwona, potłuczony, obrzęk lub przetargu.

Zadzwoń do lekarza, jeśli masz jakiekolwiek oznaki gruźlicy: gorączka, kaszel, nocne poty, utrata apetytu, utrata masy ciała i uczucie ciągle zmęczony.

Jak stosować Stelara?

Podczas korzystania STELARA, konieczne będzie częste badania krwi w gabinecie lekarskim.

musi pozostawać pod stałą opieką lekarza podczas przyjmowania STELARA.

Każda ampułko-strzykawka lub fiolka do jednorazowego użytku (butelka) tego leku jest tylko dla jednego użycia. Wyrzucić po jednokrotnym użyciu, nawet jeśli nie jest jeszcze pewne lekarstwo zostało w nim po wstrzyknięciu dawki.

Przechowywać w lodówce, nie zamrażać. Chronić przed światłem. Przechowywać fiolki STELARA w pozycji pionowej.

Dawka dla dorosłych zwykle Stelara łuszczycy

Do stosowania w leczeniu pacjentów z umiarkowaną lub ciężką postacią łuszczycy plackowatej, którzy są kandydatami do fototerapii lub leczenia systemowego; 100 kg (220 lbs) lub mniej; Początkowa dawka: 45 mg podskórnie raz na początku i 4 tygodnie później; Dawka podtrzymująca: 45 mg podskórnie raz na 12 tygodni; Większa niż 100 kg (220 lbs); Początkowa dawka: 90 mg podskórnie raz na początku i 4 tygodnie później; Dawka podtrzymująca: 90 mg podskórnie raz na 12 tygodni; U pacjentów o masie większej niż 100 kg w dawce 45 mg również okazały się skuteczne. Jednak 90 mg powodowało większej skuteczności .; Bezpieczeństwo i skuteczność ustekinumabu nie zostały ocenione ponad dwa lata.

Dawka dla dorosłych zwykle Stelara na łuszczycowe zapalenie stawów

Początkowa dawka: 45 mg podskórnie raz na początku i 4 tygodnie później; Dawka podtrzymująca: 45 mg podskórnie raz na 12 tygodni; U pacjentów ze współistniejącą umiarkowaną do ciężkiej łuszczycy plackowatej o wadze większej niż 100 kg (220 funtów); Początkowa dawka: 90 mg podskórnie raz na początku i 4 tygodnie później; Dawka podtrzymująca: 90 mg podskórnie raz na 12 tygodni

Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji, jeśli spóźnisz się na spotkanie dla iniekcji STELARA.

Uniknąć w pobliżu ludzi, którzy są chorzy lub mają infekcje. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli wystąpią objawy zakażenia.

Nie otrzymują szczepionkę “na żywo” podczas korzystania STELARA i unikać wchodzenia w kontakt z każdym, kto otrzymał niedawno szczepionki żywej. Jest szansa, że ​​wirus może być przeniesiony na Ciebie. Żywe szczepionki zawierają odrze, śwince, różyczce (MMR), rotawirusom, tyfus, żółta febra, wirus ospy wietrznej () i półpaśca (półpasiec) i nosa grypa (influenza) szczepionki.

Stelara informacje dozowania

Szczepionka BCG nie należy podawać przez co najmniej 1 rok po otrzymaniu ostatniej dawki leku Stelara.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Szczepionki dla żywych (w tym zdjęć grypy) może nie działać, jak również w trakcie leczenia, a może nie w pełni chronić przed chorobami. Upewnij się, że jesteś obecny na wszystkich szczepionek przed rozpoczęciem leczenia lekiem Stelara.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Stelara: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Ciężkie zakażenia mogą wystąpić podczas leczenia lekiem Stelara. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz objawy zakażenia, takie jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, duszność, utrata masy ciała, biegunka lub ból brzucha, pieczenie podczas oddawania moczu, uczucie bardzo zmęczony, ciepło skóry lub zaczerwienienie, bolesne owrzodzenia skóry lub odkrztuszanie krwi.

Również skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

kret, że zmieniła się w rozmiar lub kolor

Czego należy unikać podczas korzystania Stelara?

obrzęk, ból, ciepło, lub zaczerwienienie dowolnym miejscu na ciele

ból brzucha, który jest nagła i ciężka lub zapala się powoli, zmiany w funkcjonowaniu jelit (biegunka lub zaparcie)

kłujący ból w klatce piersiowej, świszczący oddech, kaszel z żółtym lub zielonym śluzem; lub

silny ból głowy, splątanie, zmiany stanu psychicznego, zaburzenia widzenia, i / lub zajęcie (drgawki).

Częste działania niepożądane mogą obejmować STELARA

objawy przeziębienia takie jak zatkany nos, kichanie, ból gardła

ból głowy; lub

Łagodny zmęczenie.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z ustekinumabowi, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

6.01.2015-03-10, 12:31:28

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia 06 lat rząd zatwierdził 2009

Łuszczycowe zapalenie stawów prednizon, Humira, metotreksat, triamcynolon, deksametazon, Decadron Enbrel, Remicade, Otezla, kortyzon, Cimzia

Łuszczyca Humira, metotreksat, Remicade, cyklosporyna, infliksymab, adalimumab, acitretyną, Soriatane, Trexall, Neoral, Rasuvo, Gengraf

Efekty uboczne Stelara

Jakie inne leki wpłynie Stelara?

Stelara (Ustekinumab)