stres i wysokie ciśnienie krwi: co to za gra?

Stres i długotrwałe wysokie ciśnienie krwi nie mogą być ze sobą powiązane, ale podjęcie kroków w celu zmniejszenia stresu może poprawić ogólny stan zdrowia, w tym ciśnienia krwi. Odkryj w jaki sposób.

Stresujące sytuacje mogą powodować ciśnienie krwi spike czasowo, ale może również powodować stres długotrwałej wysokie ciśnienie krwi? Could wszystkie te krótkoterminowe związane ze stresem skoki ciśnienia tętniczego sumują się i powodują wysokie ciśnienie krwi w dłuższej perspektywie? Naukowcy nie są pewni.

Jednak wykonując trzy do pięciu razy w tygodniu przez 30 minut może obniżyć poziom stresu. A jeśli już rozpoznano z wysokim ciśnieniem krwi, robiąc działań, które pomogą Ci zarządzać stres i poprawić swoje zdrowie może mieć znaczenie długoterminowego w obniżaniu ciśnienia krwi.

Twój organizm wytwarza falę hormonów, kiedy jesteś w sytuacji stresowej. Hormony te przejściowo zwiększyć ciśnienie krwi wywołując swoje serce bić szybciej i naczynia krwionośne, aby zawęzić.

Nie ma żadnego dowodu, że stres sam w sobie powoduje długotrwałą wysokie ciśnienie krwi. Może się okazać, że inne zachowania związane ze stresem – jak przejadanie się, picia alkoholu i złe nawyki spania – powodować wysokie ciśnienie krwi. Jednak krótkoterminowe związane ze stresem skoki ciśnienia tętniczego sumowane z czasem może narazić Cię na ryzyko rozwoju długoterminowego wysokie ciśnienie krwi.

Jest możliwe, że warunki zdrowotne związane ze stresem – takich jak lęk, depresja i izolacji od rodziny i przyjaciół – mogą być związane z chorobami serca, ale nie ma dowodów, są one związane z wysokim ciśnieniem krwi. Zamiast tego, może się okazać, że hormony produkowane kiedy jesteś emocjonalnie podkreślił, może doprowadzić do uszkodzenia tętnic, co prowadzi do chorób serca. Może to być również tak, depresji może spowodować zachowanie samodestrukcyjną, jak zaniedbując przyjmować leki do kontroli poziomu wysokiego ciśnienia krwi lub innych chorób serca.

Wzrost ciśnienia krwi związane ze stresem mogą być dramatyczne. Ale po stresującym znika, ciśnienie krwi wraca do normy. Jednak nawet tymczasowe skoki ciśnienia krwi – jeśli występują one dość często – może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, serca i nerek w sposób podobny do długotrwałego wysokiego ciśnienia krwi.

Ponadto, jeśli reagują na stres przez palenie, picie zbyt dużej ilości alkoholu i jedzenia niezdrowej żywności, zwiększyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, zawału serca i udaru mózgu.

Przy jednoczesnym zmniejszeniu stresu może nie bezpośrednio obniżają ciśnienie krwi przez długi okres czasu, z wykorzystaniem strategii zarządzania stresem może poprawić swoje zdrowie na inne sposoby. Opanowanie techniki radzenia sobie ze stresem może prowadzić do innych zmian zachowania – w tym te, które zmniejszają ciśnienie krwi.

Gdy szukasz sposobów radzenia sobie ze stresem, pamiętaj, że masz wiele opcji. Na przykład

Celem jest, aby dowiedzieć się, co działa dla Ciebie. Bądź otwarty i chętny do eksperymentowania. Wybierz swoje strategie, działania i zacząć cieszyć się korzyści.

wizyty u lekarza