sulfisoxazole (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Sulfisoxazole jest stosowany do leczenia lub zapobiegania infekcjom w różnych częściach ciała. Należy do grupy leków znanych jako sulfonamidy. Działa przez zapobieganie rozwojowi bakterii. Jednak ten lek nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Ze względu na toksyczność sulfisoxazole, należy użyć u niemowląt w wieku poniżej 2 miesiąca życia nie jest zalecane.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków sulfisoxazole u pacjentów geriatrycznych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z wątrobą i nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących sulfadiazynę.

Tablet; Syrop; Zawieszenie

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

alergie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Pediatryczny

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

geriatryczna

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Inne interakcje

Lek nie powinien być podawany niemowlętom w wieku poniżej 2 miesięcy życia, chyba że z zaleceniami lekarza dziecka. Sulfisoxazole może powodować poważne niepożądane skutki w tej grupie wiekowej.

Innych problemów medycznych

Należy przyjmować leku z pełną szklanką (8 uncji) wody. Kilka dodatkowych szklanek wody należy podjąć w ciągu dnia, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Picie dodatkowej wody pomoże zapobiec pewne niepożądane efekty.

Dawkowanie

Lek ten działa najlepiej, kiedy nie jest stała ilość we krwi lub moczu. Aby pomóc utrzymać ilość stała, nie pomijać żadnej dawki. Ponadto, jest to najlepiej przyjmować dawki w równych odstępach czasu w ciągu dnia. Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu najlepsze pory do przyjmowania leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie zachować zastosowaniem leku do czasu pełnego leczenia, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej po kilku pierwszych dawkach. Przerwanie przyjmowania leku zbyt wcześnie, objawy mogą powrócić.

Wstrząsnąć zawiesinę doustną oraz przed każdym użyciem. Działanie leku ze znacznym łyżką pomiaru, strzykawki doustnej lub medycyny kubka. Przeciętny łyżeczki gospodarstwo domowe nie może posiadać odpowiednią ilość płynu.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli objawy nie ustępują w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli którykolwiek z następujących objawów: wysypka na skórze, powstawanie pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, kaszel, biegunka, świąd, owrzodzenia, owrzodzenia lub białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz gorączkę, dreszcze; bóle stawów i mięśni, blada skóra, wskazać czerwone lub fioletowe plamy na skórze, duszność, ból gardła, ból w górnej żołądka lub żółte oczy i skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu krwi.

Sulfisoxazole mogą powodować biegunkę i w niektórych przypadkach może być ciężkie. Nie należy przyjmować leku w leczeniu biegunki bez sprawdzania najpierw z lekarzem. leki biegunka może sprawić, że biegunka gorsze lub uczynić to trwać dłużej. Jeśli łagodna biegunka trwa lub gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Nieodebrane Dawka

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Przechowywanie

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.