sumatryptan: wskazania, działania niepożądane, ostrzeżenia

Sumatriptan jest używany do

Sumatriptan jest agonistą receptora serotoninowego 5-HT 1 ( “tryptanu”). Działa poprzez zwężenie naczyń krwionośnych w mózgu, co pomaga w leczeniu migreny i bóle głowy klastra.

Skontaktować się z lekarzem lub służby zdrowia od razu, jeśli którykolwiek z nich odnosi się do pacjenta.

Niektóre schorzenia mogą wchodzić w interakcje z sumatryptan. Należy poinformować lekarza lub pracownika służby zdrowia, jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości, zwłaszcza jeżeli którekolwiek z poniższych stwierdzeń odnosi się do ciebie

jeśli NIE używać sumatryptan

Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z sumatryptan. Należy poinformować lekarza lub pracownika służby zdrowia, jeśli pacjent przyjmuje inne leki, zwłaszcza jedną z następujących czynności

To może nie być kompletna lista wszystkich oddziaływań, które mogą wystąpić. Zwrócić się z lekarzem, jeśli sumatryptan może wchodzić w interakcje z innymi lekami, które można podjąć. Skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem, zatrzymać lub zmienić dawkę każdego leku.

Użyj sumatryptan zgodnie z zaleceniami lekarza. Sprawdzić na etykiecie leku do dokładnych instrukcji dozowania.

Zapytaj swojego świadczeniodawcę wszelkie Państwa pytania dotyczące sposobu korzystania sumatryptan.

Przed użyciem sumatryptan

Wszystkie leki mogą powodować działania niepożądane, ale wiele osób nie ma lub niewielkie działania niepożądane. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych Najczęstsze działania niepożądane utrzymują się lub stać się uciążliwe

Niepokój; zawroty głowy; senność; dziwne uczucie; łagodne, przejściowe płukania; nudności; zdrętwienie szyi; ból, obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie lub krwawienie w miejscu wstrzyknięcia; mdłości; niestrawność; gardła lub zatok dyskomfort; zmęczenie; wymioty; ciepłe lub gorące uczucie; słabość.

Ciężkie reakcje alergiczne (wysypka; pokrzywka; świąd, trudności w oddychaniu; ucisku w klatce piersiowej; obrzęk jamy ustnej, twarzy, warg lub języka); krwawa biegunka; pieczenie lub bóle w nogach i palcach; pieczenie, drętwienie lub mrowienie; zaparcie; biegunka; półomdlały; uczucie ciężkości lub ucisku w mięśniach nóg; gorączka; problemy ze słuchem lub utratę słuchu; kurcze nóg; drgawki; ciężkie lub uporczywe bóle głowy, zawroty głowy, nudności lub wymioty; silny ból brzucha; trudności w połykaniu; bardzo zimno lub niebieski palce u rąk i nóg; zmiany lub utrata wzroku widzenia; utrata masy ciała; świszczący oddech.

To nie jest pełna lista wszystkich działań niepożądanych, które mogą wystąpić. Jeśli masz pytania na temat działań niepożądanych, należy skontaktować się z lekarzem. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Aby zgłosić skutki uboczne do odpowiedniego biura, proszę przeczytać Przewodnik Zgłaszanie problemów do rządu.

natychmiast skontaktować 222-1222 (American Association of Poison centrów kontroli), lokalnym centrum kontroli zatruć lub pogotowie.

sumatryptan Przechowywać w temperaturze od 68 do 77 stopni C (20 i 25 stopni C). Krótkie przechowywanie w temperaturze pomiędzy 59 i 86 stopni F (15 i 30 stopni C) jest dozwolone. Przechowywać z dala od ciepła, wilgoci i światła. Nie zamrażać. Nie przechowywać w łazience. Wyrzucić leku przeterminowanego według zaleceń lekarza (data ważności jest wydrukowana na opakowaniu). Przechowywać sumatryptan w miejscu niedostępnym dla dzieci, z dala od zwierząt domowych.

Informacje te nie powinny być stosowane w celu podjęcia decyzji, czy nie brać sumatryptan lub jakiegokolwiek innego leku. Tylko Twój lekarz posiada wiedzę i szkolenia, aby zdecydować, które leki są właśnie dla Ciebie. Ta informacja nie popiera żadnego leku jako bezpieczne, skuteczne i zatwierdzony do leczenia każdego pacjenta lub stan zdrowia. Jest to tylko krótkie podsumowanie ogólnych informacji o sumatryptan. To nie obejmuje wszystkich informacji na temat możliwych zastosowań, kierunki, ostrzeżeń, środków ostrożności, oddziaływań, działań niepożądanych lub ryzyka, które mogą mieć zastosowanie do sumatryptan. Informacja ta nie jest specyficzna porady medyczne i nie zastępują informacje otrzymane od dostawcy usług opieki zdrowotnej. Musisz porozmawiać z lekarzem uzyskać pełne informacje na temat ryzyka i korzyści płynących z używania sumatryptan.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Klasterowy ból głowy prednizon, werapamil, indometacyna, Imitrex, cyproheptadyna, Indocin, Deltasone, Calan, Cafergot, dihydroergotamina, Sterapred

Migrena diklofenak, metoklopramid, Reglan, Imitrex, Maxalt, cyproheptadyna, Relpax, Excedrin, rizatriptan, Botox, FIORINAL

Jak korzystać sumatryptan

Ważne informacje o bezpieczeństwie

Możliwe skutki uboczne sumatryptan

W przypadku przedawkowania jest podejrzana

Informacje ogólne

sumatryptan