Sun bezpieczeństwa Q & A

Dowiedz się, jak chronić skórę na słońcu, aby uniknąć oparzeń słonecznych i wyczerpanie ciepła.

Skóra powinna być chroniona przed silnym światłem słonecznym, pokrywając się z odpowiednią odzież, szukając cienia i stosowania ochrony przeciwsłonecznej.

Ochrony przeciwsłonecznej nie jest alternatywą do pokrycia z odpowiednią odzież i szukając cienia, ale daje dodatkową ochronę w przypadku prawidłowego stosowania.

Przy zakupie filtrów przeciwsłonecznych, upewnij się, że jest odpowiedni dla Twojego typu skóry i blokuje zarówno ultrafioletowe (UVA) oraz ultrafioletowe B (UVB).

Jaki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) należy użyć?

Etykieta ochrony przeciwsłonecznej powinny mieć

Upewnij się, że produkt nie minęła data ważności. Większość filtrów przeciwsłonecznych mają trwałość od dwóch do trzech lat.

Wskazówki dotyczące stosowania ochrony przeciwsłonecznej

Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej lub SPF, jest miarą ilości UVB. Im wyższa liczba, tym większa ochrona. W Wielkiej Brytanii, ochrona UVA jest mierzone za pomocą gwiazdek. Oceny przeciwsłoneczne w przedziale od 0 do 5 gwiazdek. Im wyższa jest liczba gwiazd, większą ochronę.

Nie trać ani chwili dłużej w słońcu niż byłoby bez ochrony przeciwsłonecznej. W Wielkiej Brytanii, słońce jest najsilniejszy od marca do października, a zwłaszcza od 11 do 3 po południu. Staraj się spędzać czas w cieniu między tymi godzinami. Nadal można spalić w pochmurnych warunkach, nawet jeśli nie jest ciepłe.

Sprawdzaj swój typ skóry i wrażliwość na światło słoneczne na stronie Cancer Research UK.

Jakie są SPF i kategoryzacja?

Woda zmywa ochrony przeciwsłonecznej, a efekt chłodzenia wody może myślisz, że nie jesteś poparzenia. Woda odzwierciedla również promienie UV, zwiększając ekspozycję. Krem do opalania należy ponownie zaraz po byłaś w wodzie (nawet jeśli jest to “wodoodporne”), a po osuszeniu ręcznikiem, pocenie się lub może się zetrzeć.

Nosić ubrania, które zapewniają ochronę przed słońcem, takie jak

Środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, złagodzi ból, pomaga zmniejszyć stan zapalny spowodowany przez oparzenia słoneczne. Gąbka odparzeniom z zimną wodą, a następnie zastosować łagodzący Krem lub balsam Calamine. W razie złego samopoczucia lub skóra puchnie źle lub pęcherze, należy zasięgnąć pomocy medycznej. Bądź na słońcu, aż wszystkie objawy zaczerwienienia poszły.

Tak. Należy zachować szczególną ostrożność, aby chronić dzieci i niemowląt. Ich skóra jest bardziej wrażliwa niż skóra dorosłego, a powtarzane narażenie na światło słoneczne może prowadzić do raka skóry rozwija się w późniejszym życiu. Dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy powinny być trzymane z dala od bezpośredniego silnego światła słonecznego.

litery “UVA” w okręgu logo i co najmniej 4-gwiazdkowy ochrona UVA; co najmniej SPF15 krem ​​do ochrony przed promieniowaniem UVB

Od marca do października w Wielkiej Brytanii, dzieci powinny

Jak długo mogę przebywać na słońcu?

Zastosuj krem ​​do opalania do obszarów nie chronionych przez ubranie, takich jak twarz, uszy, nogi i grzbietach rąk.

Rozważmy filtry przeciwsłoneczne, które są formułowane dla dzieci i niemowląt ‘skórę, ponieważ są mniej prawdopodobne, aby podrażnić skórę.

Niektóre filtry przeciwsłoneczne mogą pogorszyć wyprysk. Sprawdzić etykietę dla wszelkich składników, które znasz swoje dziecko jest uczulony. przed nałożeniem go na całe ciało przetestować nowy ochrony przeciwsłonecznej na małej powierzchni. Umieść na zmiękczających i sterydów Twojego dziecka, potem umieścić ochrony przeciwsłonecznej na 30 minut później. Pamiętaj, aby umieścić więcej ochrony przeciwsłonecznej na regularnie przez cały dzień, a zwłaszcza po kąpieli.

Wyczerpanie cieplne występuje wtedy, gdy organizm nie może stracić ciepło dość szybko. Jeśli to nie jest traktowane szybko, może to prowadzić do udaru cieplnego, który jest stanem o wiele bardziej niebezpieczne. Oznaki wyczerpania ciepła należą omdlenia, zawroty głowy, kołatanie serca, nudności, bóle głowy, niskie ciśnienie krwi, zmęczenie, dezorientację, utratę apetytu i halucynacje.

Spraw, by odpocząć w chłodnym miejscu – najlepiej w pomieszczeniu z klimatyzacją. Daj im dużo wody. Unikaj alkoholu i kofeiny, ponieważ może to zwiększyć odwodnienie. Schłodzić skórę zimną wodą. Użyj prysznic lub zimną kąpiel do ostygnięcia je w dół lub, jeżeli nie jest to możliwe, mokre flanelki i ręczniki na twarz w wodzie i stosować się do ich skóry. Odkręć niepotrzebnych ubrań i upewnić się, że dana osoba dostaje mnóstwo wentylacji. Ściśle monitorować ich stan.

Jeśli masz dużo moli lub piegi, jesteś ryzyko zachorowania na raka skóry jest wyższa niż średnia, więc zachować szczególną ostrożność. Nie dać się złapać przez oparzenia słoneczne. Użyj cieniu, odzież i krem ​​do opalania z SPF co najmniej 15, aby chronić siebie.

Miej oko na zmiany w skórze. Zmiany w celu sprawdzenia m.in.

Czy mogę ponownie zastosować krem ​​do opalania, jeśli pływać?

Zgłoś je do lekarza jak najszybciej. rak skóry jest znacznie łatwiejsza do leczenia, jeśli okaże się wcześniej.

Użyj mol narzędzie samooceny, aby zobaczyć, czy można mieć nowotworowej mol.

Jak masz wystarczająco dużo słońca, ale nie za dużo? Oto, co mówią eksperci, a także, kto jest najbardziej narażone na niedobór witaminy D

Porady, aby utrzymać dziecko bezpieczne na słońcu, w tym jak chronić swoją skórę

Aby być najbardziej skuteczne, krem ​​należy stosować obficie. Kwota potrzebna do ochrony przeciwsłonecznej ciało przeciętnego dorosłego człowieka do osiągnięcia wyznaczonego SPF wynosi około 35 ml lub 6 do 8 łyżeczek balsamem;. Jeśli krem ​​jest stosowany zbyt cienko, zapewnia mniejszą ochronę;. Jeśli martwisz się, że nie może mieć zastosowanie wystarczająco SPF15, można użyć mocniejszego SPF30 ochrony przeciwsłonecznej.

Jakie ubrania powinnam nosić?

Informacje dla osób podróżujących za granicę. Poznaj fakty na temat malarii, szczepienia podróży, EKUZ, ubezpieczenia podróży, ZŻG i jet lag

Co należy zrobić, jeśli mam oparzenia słoneczne?

szerokim rondem kapelusza, który odcieniach twarz, szyję i uszy, długi rękaw top, spodnie i długie spódnice z tkanin blisko splot, które nie pozwalają na działanie promieni słonecznych przez; okulary z soczewkami wraparound lub szerokie ramiona ze znakiem CE i normą europejską EN 1836: 2005

Czy dzieci są bardziej narażone na oparzenia słoneczne?

Moje dziecko ma egzemę. Jaki krem ​​należy użyć?

Jakie są objawy wyczerpania ciepła?

Co należy zrobić, jeśli ktoś ma objawy wyczerpania ciepła?

Czy mogę ukryć moją mola, kiedy jestem w słońcu?

Jak uzyskać witaminy D z promieni słonecznych

Bezpieczeństwo Sun dla dzieci

zdrowia Travel

Jak stosować krem ​​do opalania

zatuszować odpowiednim ubraniem; spędzać czas w cieniu (w szczególności od 11 do 3 po południu); nosić co najmniej SPF15 ochrony przeciwsłonecznej

nowy mol, wzrostu lub guzek, wszelkie moli, piegi i plamy na skórze, które zmieniają się pod względem wielkości, kształtu lub koloru