Syeda

Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych z doustnych środków antykoncepcyjnych. To ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem, a zwłaszcza u kobiet powyżej 35 roku życia, i liczby papierosów wypalanych. Kobiety, które mają ponad 35 lat i dymu nie powinny stosować doustnych środków antykoncepcyjnych.

Używa Dla Syeda

Klasa terapeutyczna: Jednofazowy antykoncepcyjne Combination

Farmakologiczna Klasa: Progestin

Lek ten jest również stosowany w leczeniu przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju (PMDD) i trądzik u kobiet co najmniej 14 lat. PMDD jest ciężką postacią zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Pacjenci z PMDD może mieć poważne emocjonalne i fizyczne objawy 10 do 14 dni przed ich rozpoczęciem miesiączkowania przepływu.

Żadna metoda antykoncepcyjna jest w 100 procentach skuteczne. Metody antykoncepcyjne, takie jak po operacji, aby stać się sterylne czy seksu są bardziej skuteczne niż pigułki antykoncepcyjne. Omów swoje opcje kontroli urodzeń z lekarzem.

Ten lek nie zapobiega AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową. To nie pomoże w antykoncepcji, takie jak po niezabezpieczonym kontaktów seksualnych.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Syeda

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków drospirenon i kombinacji etynyloestradiol nie zostały przeprowadzone w populacji pediatrycznej. Jednak nie są spodziewane problemy pediatryczne specyficzne, które ograniczają przydatność tego leku u nastolatków. Ten lek może być stosowany do kontroli urodzeń w nastoletnich kobiet, ale nie powinny być stosowane przed rozpoczęciem miesiączki.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków drospirenon i kombinacji etynyloestradiol nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Ten lek nie powinien być stosowany u kobiet w starszym wieku.

Badania u kobiet karmiących piersią wykazano szkodliwe skutki dla niemowląt. Alternatywą dla tego leku powinno być przewidziane lub należy przerwać karmienie piersią podczas stosowania tego leku.

Badania sugerują, że lek ten może zmieniać produkcję mleka lub kompozycję. Jeśli alternatywą dla tego leku nie jest wymagane, należy monitorować niemowlęta do skutków ubocznych i odpowiednie spożycie mleka.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają drospirenonu i etynyloestradiolu. To nie może być specyficzny dla Syeda. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Aby za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy należy brać je i można oczekiwać, jakie efekty.

Lek ten jest wyposażony w instrukcje pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Lek ten jest dostępny w blistrach. Każdy blister zawiera 28 tabletek o różnych kolorach, które muszą być podjęte w tej samej kolejności, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu typu blister.

Po rozpoczęciu stosowania leku, organizm będzie wymagał co najmniej 7 dni, aby dostosować przed ciążą będzie zapobiegać. Użyj drugą formę antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, środkiem plemnikobójczym lub przepony, przez pierwsze 7 dni od pierwszego cyklu pigułki.

Przyjmować tego leku w tym samym czasie każdego dnia, po kolacji lub przed snem. Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Prawidłowe użycie drospirenonu i etynyloestradiolu

Nie pomijaj lub opóźnienie biorąc pigułki o więcej niż 24 godzin. W przypadku pominięcia dawki, może zajść w ciążę. Zapytaj swojego lekarza o sposoby, które pomogą Ci pamiętać, aby zabrać swoje pigułki lub o innej metody antykoncepcji.

Możesz mieć lekkie krwawienia lub plamienia, kiedy po raz pierwszy wziąć pigułkę.

Można nudności lub mdłości, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku miesięcy, które biorą ten lek. Jeśli nudności jest ciągła i nie znika, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli wymioty lub biegunka w ciągu 3 do 4 godzin od przyjęcia leku, należy postępować zgodnie z instrukcjami na ulotce pacjenta lub skontaktować się z lekarzem.

Jeśli przejście z metody hormonalne skojarzonym (np inna pigułka, plaster, pierścień dopochwowy) do stosując Yasmin® lub Yaz®, przyjmować tego leku w pierwszym dniu miesiączki. Jeśli nie rozpocząć okres, patrz lekarza o test ciążowy. Jeśli korzystałeś z pochwy pierścień lub plaster, weź pigułkę na dzień pierścień lub plaster jest usuwany. Należy również stosować inną metodę antykoncepcji (np prezerwatywy, membrany plemnikobójczym) przez pierwsze 7 dni stosowania leku.

Jeśli zmieniasz tylko progestagen metody (np Pigułka, implant, zastrzyk, systemu wewnątrzmacicznego tylko progestagen) do korzystania Yasmin® lub Yaz®, stosowanie leku w dniu byś podjąć kolejną progestagen tylko pigułki, lub w dniu Twojego implantu lub wkładki zostanie usunięty, lub w dniu trzeba będzie następny zastrzyk. Należy również stosować inną metodę antykoncepcji (np prezerwatywy, membrany plemnikobójczym) przez pierwsze 7 dni stosowania leku.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Środki ostrożności podczas korzystania Syeda

Lekarz może poprosić, aby rozpocząć leku w pierwszym dniu miesiączki (tzw Dzień 1 start) lub w pierwszą niedzielę po swoim miesiączkowania rozpoczyna się okres (zwany startowych niedziela). Kiedy rozpoczyna się pewnego dnia, że ​​ważne jest, aby stosować ten harmonogram, nawet jeśli pominięcia dawki. Nie zmienia swój harmonogram na własną rękę. Jeśli harmonogram jest używanie nie jest wygodne, skonsultować się z lekarzem na temat zmiany. Na początek niedzieli, trzeba użyć innej formy kontroli urodzeń (na przykład prezerwatywy, membrany plemnikobójczym) przez pierwsze 7 dni.

Należy rozpocząć następny i wszystkie kolejne reżimy 28-dniowego okresu leczenia, w tym samym dniu tygodnia, jak zaczął pierwszy schemat i postępuj według tego samego schematu.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Syeda Side Effects

Syeda (drospirenon / etynyloestradiol)

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa poprawnie i nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zazwyczaj co 6 do 12 miesięcy, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej. Lekarz może również sprawdzić ciśnienie krwi podczas stosowania tego leku.

Chociaż używasz tego leku w celu zapobiegania ciąży, należy wiedzieć, że za pomocą tego leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu. Upewnij się, że lekarz wie, czy już urodziła dziecko w ciągu 4 tygodni przed zażyciem leku.

Krwawienie z pochwy różnych ilościach może wystąpić między regularne miesiączki w ciągu pierwszych 3 miesięcy użytkowania. To jest czasami nazywane plamienia, kiedy niewielkie lub krwawienie, gdy cięższy.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli pominąć miesiączki. Zanikają może wystąpić, jeśli pominąć jedną lub więcej tabletek i nie brane pigułki dokładnie zgodnie z zaleceniami. Jeśli zauważysz dwa okresy w rzędzie, należy skonsultować się z lekarzem. Być może trzeba wykonać test ciążowy.

Jeśli podejrzewasz, że może być w ciąży, należy natychmiast przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować leku jeśli palisz papierosy lub jeśli masz ponad 35 lat. Jeśli palisz podczas korzystania z pigułek antykoncepcyjnych zawierających drospirenon, zwiększyć ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, zawał serca lub udar. Ryzyko jest jeszcze większe, jeśli masz więcej niż 35 lat, jeśli masz cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, lub jeśli masz nadwagę. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów, aby rzucić palenie. Miej cukrzycy pod kontrolą. Zapytaj swojego lekarza o dietę i ćwiczenia, aby kontrolować poziom cholesterolu we krwi i masy ciała.

Stosowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów krzepnięcia krwi, zwłaszcza w pierwszych 6 miesiącach użytkowania. To ryzyko może być wyższa, jeśli używasz pigułki antykoncepcyjnej zawierającej drospirenonu i etynyloestradiolu. Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej, pachwinie lub nóg, zwłaszcza łydek, trudności z oddychaniem, nagły, silny ból głowy, niewyraźną mowę, nagłe, niewyjaśnione duszność, a nagła utrata koordynacji, lub zaburzenia widzenia podczas stosowania tego leku.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli nosisz soczewki kontaktowe, czy niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakakolwiek inna zmiana wizji pojawia się w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może chcieć lekarza okulistę, by sprawdzić swoje oczy.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, ciemne zabarwienie moczu lub stolca, blade lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Przed napełnianiem starą receptę, zwłaszcza po ciąży skonsultować się z lekarzem. Trzeba będzie kolejny badanie fizykalne, a lekarz może zmienić swoje recepty.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Wyniki niektórych badań medycznych mogą mieć wpływ tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku co najmniej 4 tygodnie przed i 2 tygodnie po poważnym zabiegom chirurgicznym.

Ten lek może powodować przebarwienia skóry. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Trądzik doksycyklina, klindamycyna miejscowe, erytromycyna miejscowego, miejscowego tetracyklina, minocyklina

Zaburzenia miesiączkowania Yaz, kwas traneksamowy, Yasmin, Microgestin Fe 1/20, Gildess Fe 1/20, Necon 1/35

Narodziny Kontrola Mirena, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, Nexplanon, Nuvaring

Przedmiesiączkowe zaburzenie Dysphoric sertralina, Zoloft, Prozac, fluoksetyna, paroksetyna, Yaz