symlinpen

Ciężka hipoglikemia nastąpiło w ciągu 3 godzin od wstrzyknięcia, pramlintydu, gdy jednocześnie z insuliną, szczególnie u pacjentów z cukrzycą typu 1. Poważne urazy mogą się zdarzyć, jeśli hipoglikemia występuje podczas działania wysokiego ryzyka, a odpowiedni dobór, instrukcja oraz zmniejszenie dawki insuliny pacjent mają decydujące znaczenie dla zmniejszenia tego ryzyka.

Używa Dla SymlinPen

Klasa terapeutyczna: przeciwcukrzycowe

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem na skutki zastrzyku pramlintydu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność zastrzyku pramlintydu w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem SymlinPen

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają Pramlintyd. To nie może być specyficzny dla SymlinPen. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Po rozpoczęciu stosowania tego leku, to jest bardzo ważne, aby sprawdzić poziom cukru we krwi często, szczególnie przed i po posiłkach i przed snem. Pomoże to zmniejszyć ryzyko wystąpienia bardzo niski poziom cukru we krwi.

Ostrożnie postępuj specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania cukrzycy i jest konieczna dla lek działał poprawnie. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Będziesz za pomocą Pramlintyd w domu. Lekarz będzie uczyć, jak zastrzyki mają być podane. Bądź pewien, że dokładnie zrozumieć, w jaki sposób lek ma być wstrzykiwana. Należy poinformować lekarza, jeśli masz zręczności (umiejętności w korzystaniu z rąk) lub problemy z widzeniem.

Ten lek jest podawany jako strzał pod skórę brzucha lub ud. Wstrzyknąć Pramlintyd w miejscu, które jest czymś więcej niż 2 cale od wstrzyknięcia insuliny. Nie wstrzykiwać insuliny i Pramlintyd w tym samym miejscu.

Po pierwszym zażyciem leku, trzeba będzie dostosować dawkę insuliny. Nie zmieniaj taktowanie lub ilość dowolnych leków bez konsultacji z lekarzem. Bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza o wszystkich lekach stosowanych w celu kontroli cukrzycy.

Nigdy nie należy mieszać insuliny i Pramlintyd zastrzyki razem. Te zastrzyki są zawsze podane oddzielnie. Ponadto, lek ten nie powinien być za pomocą pompy insulinowej. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pozwól lek do ogrzania w temperaturze pokojowej, po czym go wstrzyknąć. Jeśli lek na pen-wtryskiwacza nie zmieniło kolor, wygląda słabe, lub jeśli widzisz w nim cząstki, nie należy go używać.

Używać nowej igły i strzykawki przed każdym wstrzyknięciem leku.

Nigdy nie udostępniaj medycyny długopisy z innymi pod żadnym pozorem. Nie jest bezpieczne dla jednego pióra stosować więcej niż jedną osobę. Wspólnych igieł lub długopisy mogą spowodować przeniesienia zakażenia.

Wyrzucaj zużytych igieł i strzykawek w twardej, zamkniętym opakowaniu, że igły nie może kłuć wskroś. Trzymać ten pojemnik z dala od dzieci i zwierząt.

Weź leki doustne (takie jak antybiotyki, leki przeciwbólowe lub pigułki antykoncepcyjne) 1 godzinę przed lub 2 godziny po użyciu Pramlintyd. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych leków.

Prawidłowe użycie pramlintydem

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Przechowywać nieotwarte typu wstrzykiwacza w lodówce, dopóki nie są gotowe, aby go używać. Należy chronić je przed dostępem światła.

Środki ostrożności podczas korzystania SymlinPen

Otwartej typu wstrzykiwacza mogą być przechowywane w lodówce lub w temperaturze pokojowej, w ciągu do 30 dni. Wyrzucić jakiegokolwiek leku, który nie został użyty po 30 dniach.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, zwłaszcza w ciągu pierwszych kilku tygodni pojawi się ten lek. mogą być potrzebne badania krwi, aby zobaczyć, jak dobrze dostosowały się do medycyny.

Jest bardzo ważne, aby ściśle przestrzegać instrukcji od Twojego zespołu opieki zdrowotnej o

W razie wypadku, Nie może być czas, kiedy trzeba pomóc alarmowy problem spowodowane przez cukrzycę. Trzeba być przygotowanym na tych zagrożeń. Jest to dobry pomysł, aby

W połączeniu z insuliną pramlintyd może powodować hipoglikemii (niski poziom cukru), zwłaszcza u pacjentów z cukrzycą typu 1. Niski poziom cukru we krwi może również wystąpić, jeśli opóźnienie lub pominięcia posiłku lub przekąski, wykonywać więcej niż zwykle, nie pić alkoholu, lub nie może jeść z powodu nudności lub wymioty.

Objawy niskiego poziomu cukru we krwi to lęk, zachowania zmienić podobny do upojenia alkoholowego, niewyraźne widzenie, zimne poty, splątanie, chłodna, blada skóra, trudności z myśleniem, senność, nadmierny głód, szybkie bicie serca, bóle głowy (kontynuowanie), nudności, nerwowość, koszmary , niespokojny sen, drżenie, zaburzenia mowy lub zmęczenie lub osłabienie.

W przypadku wystąpienia objawów niskiego poziomu cukru we krwi, spożyć kilka kostek cukru lub żel, syrop kukurydziany, miód lub kostki cukru, ani pić soki owocowe, bez diety bezalkoholowym, lub cukru rozpuszczonego w wodzie w celu złagodzenia objawów. Należy także sprawdzić swoją krew za niski poziom cukru we krwi. Glukagon jest używany w sytuacjach awaryjnych, gdy wystąpią ciężkie objawy takie jak drgawki (drgawki) lub utraty przytomności. Posiada zestaw glukagonu dostępne, wraz ze strzykawką i igłą, i wiedzieć, jak z niego korzystać. Członkowie rodziny powinni również wiedzieć, jak z niego korzystać.

SymlinPen Side Effects

Symlin Pen (pramlintyd)

Hiperglikemia (wysoki poziom cukru we krwi) może wystąpić, jeśli nie ma wystarczająco dużo lub pominąć dawkę swojej przeciwcukrzycowych medycyny, przejadania się lub nie podążać za wyżywienie, mają gorączkę lub zakażenie, lub nie wykonywać tak samo jak zwykle.

Objawy wysoki poziom cukru we krwi należą niewyraźne widzenie, senność, suchość w ustach, zaczerwienienie i suchość skóry, owoce-jak powiew zapachu, zwiększone oddawanie moczu (częstotliwość i ilość), ketony w moczu, utrata apetytu, bóle brzucha, nudności lub wymioty, uczucie zmęczenia, kłopoty z oddychaniem (gwałtowny i głęboki), utrata przytomności lub niezwykłe pragnienie.

Jeśli wystąpią objawy wysoki poziom cukru we krwi, sprawdzić poziom cukru we krwi, a następnie skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Może masz jakieś zaczerwienienie skóry, obrzęk lub swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Jeśli to jest ciężkie lub podrażnienie nie zniknie, skontaktuj się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Cukrzyca typu 2 metformina, insulina aspart, glipizyd, Januvia, glimepiryd, Victoza, Lantus, gliburyd, pioglitazonu, Invokana, Tradjenta, Glucophage

Cukrzyca typu 1 insulina aspart, Lantus, Levemir, NOVOLOG, Humalog, Toujeo, Tresiba, Lantus SoloStar, Apidra, Humulin N