tafluprost (trasa okulistyczny) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Twój okulista powie, ile z tego leku w użyciu i jak często. Nie należy stosować więcej leku lub używać go częściej niż lekarz zaleci inaczej.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Zioptan ™ jest sterylny roztwór do oczu, które nie zawierają środków konserwujących. Po otwarciu opakowania jednorazowego użytku, należy użyć roztworu i od razu wyrzucić resztki leku.

Lekarz może zlecić 2 lub więcej kropli do oczu do stosowania razem. Należy odczekać co najmniej 5 minut przed wprowadzeniem kolejnego krople do oczu w tym samym okiem.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowywanie

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce kartony i woreczki foliowe nieotwarte, ale nie zamrażać. Po otwarciu opakowania przechowywać pojemników jednorazowego użytku w otwartej torebki foliowej w temperaturze pokojowej przez okres do 28 dni. Chroń lek przed wilgocią. Wpisz datę otwarciu torebki foliowej w miejscu przewidzianym na torebce. Wyrzucić resztki leku 28 dni po otwarciu opakowania po raz pierwszy.