Tai Chi i Qi Gong – przegląd wątek

Tai Chi i Qi Gong (powiedzmy “Chee goong”) są tradycyjne chińskie ćwiczenia ruchowe. Opierają się one na dwie idee

Energia, zwana qi lub Chi, przepływa przez ciało wzdłuż ścieżek “energii” zwanych meridianami. Jeśli przepływ chi jest zablokowany lub niesymetryczne w dowolnym punkcie na szlaku, uważa się, że może zachorować. Robisz tai chi i Qi Gong w celu zwiększenia energii (chi lub qi) przepływają i poprawy zdrowia poprzez delikatne, wdzięczne, powtarzanych ruchów; Natura, w tym ciele, składa się z przeciwstawnych sił zwanych yin i yang. Dobry stan zdrowia wynika, kiedy te siły są w równowadze. Robisz ruchów tai chi i Qi Gong, próbując pomóc przywrócić równowagę organizmu yin i yang.

Tai chi to seria ruchów wykonanych albo bardzo wolno lub szybko pomóc przenieść chi organizmu. Ludzie korzystają z tai chi jako sposób łączenia medytacji i ruchu oraz do poprawy i utrzymania zdrowia.

Qi Gong obejmuje różne ruchy, które mogą być wykonane w różnych zleceń. Niektóre wspólne qi gong obejmują ruchy podnoszenia i opuszczania ramion, poruszając głową z boku na bok i delikatnie pocierając uszu, nóg i rąk.

Ludzie mogą korzystać z tai chi i Qi Gong w celu poprawy postawy, równowagi, koordynacji, wytrzymałości i elastyczności oraz do utrzymania dobrego stanu zdrowia i jakości życia.

Jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, osoby wykonujące tai chi lub qi gong mogą wystąpić naprężenia mięśni lub skręcenia. Delikatne rozciąganie przed tai chi lub qi gong sesji można zapobiec większości urazów.

W większości przypadków, można bezpiecznie korzystać tai chi lub qi gong obok konwencjonalnych metod leczenia.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli używasz alternatywnej terapii lub jeśli myślisz o połączeniu alternatywną terapię z konwencjonalnego leczenia. To może nie być bezpieczne rezygnują konwencjonalne leczenie i polegać tylko na terapię alternatywną.

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …

Podczas wykonywania, należy liczyć się między …