takrolimus (miejscowe trasy)

TA-KROE-li-mus

długoterminowe bezpieczeństwo miejscowych inhibitorów kalcyneuryny nie zostało ustalone i rzadkie przypadki nowotworów złośliwych (np skóry i chłoniaka) odnotowano u pacjentów leczonych inhibitorami kalcyneuryny tematycznych, w tym maści takrolimus. Należy unikać ciągłego długotrwałego stosowania w każdej grupie wiekowej, i odnoszą się do ograniczonych obszarów zaangażowania z atopowym zapaleniem skóry. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Tylko 0,03% maść takrolimus jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 15 lat.

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: przeciw łuszczycy

Farmakologiczna Klasa: inhibitora kalcyneuryny

Takrolimus stosowany miejscowo jest na skórę w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego atopowego zapalenia skóry u pacjentów, którzy otrzymywali inne leki, które nie sprawdziły się. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą skóry, gdzie jest swędzenie, zaczerwienienie i stan zapalny, tak jak w reakcji alergicznej. Takrolimus pomaga stłumić tych objawów, które są spowodowane przez reakcje układu odpornościowego.

takrolimus jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Takrolimusu dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na takrolimus lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność miejscowego takrolimusu u dzieci w wieku 2 lat i starszych. Jednak takrolimus nie jest zalecany u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność takrolimus miejscowego w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia takrolimus, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie takrolimusu z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Z użyciem takrolimusu z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie takrolimus któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie takrolimus z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz takrolimus lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z takrolimus. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj takrolimus dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

takrolimus nie powinien być pierwszy lek używany do leczenia choroby. Jest ona przeznaczona do użytku dopiero po wypróbowaniu innych leków, które wcześniej nie pracowały lub spowodowały niepożądane skutki uboczne.

takrolimus może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem rozwoju ospę, wyprysku opryszczkowego, infekcje wirusów herpes simplex (trądzik skóry), lub zakażenia wirusem ospy wietrznej i półpaśca (półpasiec). Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz pytania na ten temat i zgłaszali wszystkie oznaki i objawy tych warunkach do lekarza.

takrolimus nie powinien być używany w sposób ciągły przez dłuższy czas. W razie potrzeby, leczenie może być powtarzany z przerwami pomiędzy nimi.

takrolimus powinny pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

takrolimus jest tylko do stosowania na skórę. Nie dostać się do oczu, nosa lub ust. Nie stosować na obszary skóry, które mają nacięcia lub zadrapania. Jeśli robi się na tych obszarach, opłukać go od razu.

Używać

Nie należy używać kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych skóry.

Dawkę takrolimusu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki takrolimusu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie należy pozostawiać maść w samochodzie w zimnej i ciepłej pogody. Upewnij się, że rura jest szczelnie zamknięty.

Jest bardzo ważne, aby lekarz lub sprawdzić postępy dziecka w regularnych wizyt. Jest to upewnić się, że lek działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów. Jeśli warunek nie uległa poprawie po 6 tygodniach czy też gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

takrolimus może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka skóry lub raka układu chłonnego (chłoniak). Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Przestań używać takrolimus jeśli objawy egzemy, takie jak swędzenie, pieczenie, pieczenie, wysypka i zaczerwienienie zniknie, lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

takrolimus może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwory skóry, zwłaszcza pod wpływem promieni słonecznych. Po rozpoczęciu korzystania takrolimus

Jeśli masz ciężką reakcję ze słońcem, skontaktować się z lekarzem.

takrolimus może doprowadzić do bardzo chory, jeśli nie jest używany prawidłowo. Wezwać lekarza lub powiadomić centrum zatruć od razu, jeśli przypadkowo połknąć takrolimus.

Nie stosować takrolimus do problemu skóry, które nie zostały sprawdzone przez lekarza.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.