talacen (doustnie)

a-seet-A-MIN-oh-fen, pen-TAZ-oh-widać Hye-droe-KLOR-ide

Talacen (R) zawiera chlorowodorek pentazocyny i paracetamol. Paracetamol jest związana z ostrą niewydolnością wątroby w niektórych przypadkach w wyniku transplantacji wątroby i śmierci. Większość przypadków uszkodzenia wątroby były związane ze stosowaniem paracetamolu w dawkach większych niż 4000 mg / dzień, a często zaangażowany jest więcej niż 1 produkt zawierający paracetamol,

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: agonisty opioidów / antagonisty / Paracetamol Combination

Farmakologiczna Klasa: pentazocyna

Połączenie pentazocynę i paracetamol jest stosowany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu. Przy zastosowaniu łącznie, połączenie zapewnia lepszą ulgę w bólu niż obu leków stosowanych oddzielnie. W niektórych przypadkach można uzyskać zwolnienie z niższych dawek każdego leku.

Paracetamol jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżenia gorączki u chorych. Nie uzależnia się gdy są przyjmowane przez długi czas. Ale paracetamol może spowodować inne niepożądane efekty, gdy podjęte w dużych dawkach, w tym uszkodzenia wątroby.

Pentazocyna należy do grupy leków zwanych opioidowe leki przeciwbólowe (leki przeciwbólowe). Działa na ośrodkowy układ nerwowy (OUN), w celu zmniejszenia bólu. Pentazocyna, gdy jest używany przez długi czas, może okazać się zwyczaj formowania, co powoduje uzależnienie fizyczne i psychiczne. Jednak ludzie, którzy mają ciągły ból nie powinien pozwolić strach przed uzależnieniem od utrzymania ich używania narkotyków w celu łagodzenia bólu. uzależnienie psychiczne (nałóg) nie jest prawdopodobne, gdy narkotyki są używane do tego celu. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do skutków ubocznych wycofanie jeżeli leczenie zostanie przerwane nagle. Jednakże, ciężkie działania niepożądane cofnięcie zazwyczaj można zapobiec przez stopniowe zmniejszenie dawki w okresie przed leczeniem jest całkowicie zatrzymana.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków pentazocyną i kombinacja paracetamolu u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność pentazocyną i kombinacji paracetamol w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących kombinację pentazocyny i paracetamol.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają pentazocyną i paracetamol. To nie może być specyficzny dla Talacen. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów w podeszłym wieku, które mogą być bardziej wrażliwe na działanie leków przeciwbólowych. Jeśli zbyt wiele tego leku jest brane przez dłuższy czas, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienia psychicznego lub fizycznego) lub spowodować przedawkowanie. uszkodzenie wątroby może wystąpić wtedy, gdy duże ilości paracetamolu są brane przez dłuższy czas.

Ta kombinacja lek zawiera paracetamol (Tylenol®). Dokładnie sprawdź etykiety wszystkich innych leków, którego używasz, ponieważ mogą one również zawierać paracetamol. Nie jest to bezpieczne użycie więcej niż 4 g (4,000 miligrama) acetaminofenu w ciągu jednego dnia (24 godziny).

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Upewnij się przechowywać lek w bezpiecznym miejscu, aby uniemożliwić innym coraz to.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka podczas korzystania z tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecyduje, czy Ty lub Twoje dziecko nadal ją podjąć.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból lub tkliwość w górnej żołądka; taborety blade; ciemny mocz; utrata apetytu; nudności; zmęczenie lub osłabienie; lub żółty oczu i skóry. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Ten lek może powodować reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę; świąd; chrypka; problemy z oddychaniem; trudności w połykaniu; lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas używania tego leku.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, uspokajające lub nasenne leku; Inny lek na receptę bólu lub narkotyków; Lek na drgawki lub barbituranami; zwiotczające mięśnie; lub środki znieczulające, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Ponadto, nie może być większe ryzyko uszkodzenia wątroby jeśli pić trzy lub więcej napojów alkoholowych podczas stosowania leku paracetamol. Nie należy pić napojów alkoholowych i skontaktować się z lekarzem lub dziecko przed wykonaniem któregokolwiek z wyżej wymienionych leków podczas stosowania tego leku.

Upewnij się, że lekarz wie, czy Ty lub Twoje dziecko otrzymało leki narkotyczne (na przykład, metadon) w przeszłości. Niektórzy pacjenci, którzy otrzymali narkotyczne leki przeciwbólowe, które wystąpiły objawy odstawienia po otrzymaniu pentazocyną.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wątpliwości dotyczące tożsamości, miejsca i czasu; zmiany nastroju lub psychicznego; lub widzeniem rzeczy, które nie są tam podczas stosowania tego leku.

Ten lek może być zwyczaj formowania. Jeśli Ty lub Twoje dziecko czuje, że lek nie działa tak dobrze, nie używać więcej niż zalecana dawki. Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji.

Ten lek może powodować zawroty głowy, senność lub zawroty głowy. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Korzystanie narkotyki przez dłuższy czas może prowadzić do poważnych zaparcia. Aby temu zapobiec, lekarz może skierować Ty lub Twoje dziecko do podjęcia środków przeczyszczających, pić dużo płynów lub zwiększenie ilości błonnika w diecie. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami ostrożnie, ponieważ kontynuuje zaparcia mogą prowadzić do poważniejszych problemów.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko było zastosowaniem leku regularnie przez kilka tygodni lub dłużej, nie należy zmieniać dawki ani nagle przestać go używać bez konsultacji z lekarzem. Lekarz może chcieć ty lub twoje dziecko, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. Może to pomóc w zapobieganiu pogorszenia stanu pacjenta oraz zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak brzucha lub skurcze żołądka, niepokój, gorączka, nudności, katar, pocenie się, drżenie, czy kłopoty z zasypianiem.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Może Ty lub Twoje dziecko muszą przestać zastosowaniem leku przez kilka dni, zanim po operacji.

Stosowanie leku podczas ciąży może spowodować poważne niepożądane skutki w swoim nowonarodzonym dzieckiem. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli myślisz, że jesteś w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania tego leku.

Należy poinformować lekarza, jeśli palić tytoniu. Palenie może się zmienić, jak dobrze działa ten lek.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.