talidomid

Talidomid może powodować wady wrodzone lub ciężka zarodki śmierci, nawet w 1 dawce, jeśli są przyjmowane w czasie ciąży. Dystrybucja Talidomid jest ograniczony przez THALOMID REMS (TM) programu (dawniej znany jako program S.T.E.P.S. (R)). Zastosowanie talidomidu pacjentów ze szpiczakiem mnogim skutkuje zwiększonym ryzykiem VTE, takich jak zakrzepica żył głębokich i zatoru tętnicy płucnej. Jednoczesne stosowanie deksametazonu zwiększa to ryzyko. Monitoruj choroby zakrzepowo-zatorowej i rozważyć profilaktyki przeciwzakrzepowej do indywidualnych przypadków.

Używa do talidomidu

Klasa terapeutyczna: Leprostatic

Talidomid jest dostępny tylko na receptę lekarza. Produkt Thalomid® jest dostępna tylko w ramach ograniczonego programu dystrybucji. Trzeba będzie przeczytać i podpisać dokumenty, które wyjaśniają, w jaki lek jest stosowany, gdy można odebrać swoją receptę.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, talidomid jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla talidomidu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na talidomid lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków talidomidu u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność talidomidu u osób starszych.

Przed użyciem talidomid

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia talidomid, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Talidomidem któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie talidomidu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź talidomid dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Produkt Thalomid® jest dostępna tylko w ramach ograniczonego programu dystrybucji. Trzeba będzie przeczytać i podpisać dokumenty, które wyjaśniają, w jaki lek jest stosowany, gdy można odebrać swoją receptę.

Lek powinien pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Wziąć talidomid wodą, przed snem, co najmniej 1 godzinę po wieczornym posiłku.

Nie otwierać blistrów z kapsuły, dopóki nie są gotowe do jej podjęcia. Jeśli dotkniesz złamaną kapsułki lub leku w kapsułce, przemyć skórę wodą z mydłem razu.

Dawka talidomidu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki talidomidu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki talidomidu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli brakowało dawkę i minęło więcej niż 12 godzin od regularnego schematu dawkowania, należy opuścić pominiętą dawkę i przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Powrót niewykorzystane kapsułki do lekarza lub farmaceuty.

Prawidłowe użycie talidomidu

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy ściśle podczas korzystania talidomid, aby sprawdzić czy działa poprawnie i sprawdzić niepożądanych efektów. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Korzystanie talidomid podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli jesteś aktywna seksualnie, należy użyć 2 form skutecznej antykoncepcji razem, aby uniknąć ciąży. Należy rozpocząć korzystanie z kontroli urodzeń 4 tygodnie przed rozpoczęciem terapii. Kontynuować antykoncepcji w czasie leczenia, nawet jeśli dawka jest zatrzymywana na chwilę i przez co najmniej 4 tygodnie po ostatniej dawce. Porozmawiaj z lekarzem na temat najbardziej skutecznych form kontroli urodzeń dla Ciebie i Twojego partnera. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli myślisz, że jesteś w ciąży.

Kobiety, które mogą zajść w ciążę muszą mieć negatywny test ciążowy przed rozpoczęciem leczenia. Testy ciążowe mogą być wykonywane raz w tygodniu przez pierwszy miesiąc w czasie leczenia, a następnie co 2 do 4 tygodni.

Mężczyźni, którzy są aktywni seksualnie musi chronić swoją partnerkę z zajściem w ciążę. Talidomid pojawi się w nasieniu u mężczyzn. Jeśli jesteś aktywna seksualnie, należy użyć syntetycznego lateksu lub prezerwatywy za każdym razem masz seks z kobietą, która może zajść w ciążę. Jeśli mieli wazektomii, nadal trzeba używać prezerwatyw podczas seksu. Musisz używać prezerwatyw podczas leczenia, nawet jeśli dawka jest zatrzymywany przez krótki czas, a przez co najmniej 4 tygodnie po ostatniej dawce. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli uważasz, że twój partner seksualny może być w ciąży.

Nie oddawać krwi lub spermy podczas przyjmowania talidomidu oraz przez co najmniej 4 tygodnie po ostatniej dawce.

Nie wolno dzielić talidomid z nikim, nawet kogoś, kto ma podobne objawy.

Talidomid może powodować zakrzepy krwi, zawał serca lub udar. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz duszność, ból w klatce piersiowej lub ból nóg lub obrzęk. Mogą to być objawy zakrzepów. Objawy udaru obejmują splątanie, trudności z mówieniem, podwójne widzenie, niezdolność do poruszania ramion, nóg, lub mięśni twarzy, albo powolny mowę.

Talidomid może spowodować zawroty głowy, senność lub zawroty głowy. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi. Jeśli czujesz, zawroty głowy, spowolnienie wstawania po siedzącej lub leżącej może pomóc.

Środki ostrożności podczas korzystania z talidomid

talidomid może obniżyć białych krwinek i może dostać zakażenia łatwiej. Unikaj ludzi, którzy są chorzy i myj często ręce.

Talidomid może powodować uszkodzenie nerwów. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli mrowienie, pieczenie, drętwienie lub ból w rękach i nogach. Mogą to być objawy stanu zwanego nerwów neuropatia obwodowa.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić talidomidu. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze, gdy używasz talidomid.

Talidomid może spowodować poważne typ reakcji nazywa zespołu lizy guza u pacjentów ze szpiczakiem mnogim. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz mniej moczu niż normalnie, bóle stawów, sztywność lub obrzęk, dolnej części pleców, boczne lub ból brzucha, szybki przyrost masy ciała, obrzęk stóp lub podudzi lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

talidomid doda na działanie alkoholu i innych OUN (leki, które może powodować senność lub mniej alert). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub leki na katar sienny, alergie lub przeziębienia, środki uspokajające, środki uspokajające, lub medycyny śpi, recepty leki przeciwbólowe lub narkotyków, leków drgawkowego lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed zastosowaniem każdego z tych leków podczas korzystania talidomid skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skutki uboczne talidomidu

talidomid

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Szpiczak mnogi deksametazon, Decadron, cyklofosfamid, Revlimid, doksorubicyna, Cytoxan, winkrystyna, adriamycyna, Velcade, Doxil, lenalidomid

Trąd, rumień guzowaty Leprosum klofazymina, Thalomid, Lamprene