taliglucerase alfa

Taliglucerase jest człowieka formą enzymu, który naturalnie występuje w organizmie. Jest on stosowany jako zamiennik enzymu u osób z chorobą Gauchera typu I..

Choroba Gauchera to choroba genetyczna, w której organizm brakuje enzymu potrzebnego do rozbicia niektórych materiałów tłuszczowych (lipidów). Lipidy mogą gromadzić się w organizmie, co powoduje takie objawy, jak łagodne zasinienie lub krwawienie, osłabienie, niedokrwistość, kości lub stawów, powiększenie wątroby lub śledziony lub osłabione kości, które są łatwo złamana.

Taliglucerase może poprawić stan wątroby, śledziony, kości i komórek krwi u pacjentów z chorobą Gauchera typu I.. Jednak taliglucerase nie jest lekarstwem na ten stan.

Taliglucerase mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Niektóre osoby otrzymujące taliglucerase iniekcji alfa miał reakcji, gdy produkt wstrzykiwano albo do 3 godzin później. Powiedz opiekunów od razu, jeśli masz nagły ból głowy, zawroty głowy, ciepło lub mrowienie, ból w klatce piersiowej, świszczący oddech, nudności lub czerwoną wysypkę skórną.

Nie należy stosować taliglucerase alfa, jeśli jesteś uczulony na to.

FDA ciąży kategoria B. Taliglucerase alfa nie oczekuje się, aby zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Nie wiadomo, czy taliglucerase alfa przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Nie stosować tego leku, nie mówiąc lekarzowi, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Taliglucerase alfa jest wstrzykiwany do żyły przez IV. Świadczeniodawcę daje ten zastrzyk.

Możesz mieć inne leki, aby zapobiec pewne skutki uboczne taliglucerase alfa.

Taliglucerase alfa jest zwykle podawany co drugi tydzień. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi dawkowania lekarza bardzo ostrożnie.

Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty.

Skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji, jeśli spóźnisz się na spotkanie dla taliglucerase wtrysku alfa.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; sine usta i paznokcie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Niektóre osoby otrzymujące taliglucerase iniekcji alfa miał reakcji, gdy produkt wstrzykiwano albo do 3 godzin później. Powiedz opiekunów od razu, jeśli masz

zawroty głowy, niepokój, osłabienie, uczucie zmęczenia

Nagły ból głowy, zawroty głowy lub uczucie (jak można zemdleć)

płuczący (ciepło, zaczerwienienie lub uczucie mrowienie)

szybkie lub nierówne bicie serca, ból w klatce piersiowej lub ucisku, sapanie

nudności wymioty; lub

czerwona wysypka skórna.

Częste działania niepożądane mogą obejmować

bół głowy

wysypka, swędzenie, uczucie ciepła lub mrowienie

zawroty głowy lub uczucie zmęczenia

nudności, ból brzucha, wymioty; lub

bóle stawów, bóle pleców, bóle rąk i nóg.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Zwykła dawka dla dorosłych choroba Gauchera

Terapia nieleczonych pacjentów: 60 jednostek / kg we wlewie IV (podawanej w ciągu 60 do 120 minut) co drugi tydzień; Pacjenci zmieniający imiglucerazą; -Patients Obecnie leczony imiglucerazą dla choroby Gauchera typu 1 może być włączony do tego leku .; -Patients Wcześniej otrzymania stabilnej dawki imiglucerazą powinien rozpocząć ten lek w tej samej dawce, kiedy przechodzą oni od imiglucerazą do taliglucerase alfa .; korekty -Dose mogą być wykonane w oparciu o osiągnięcia i utrzymania celów terapeutycznych każdego pacjenta .; -A Kliniczne badanie oceniało dawkach od 9,5 do 60 jednostek / kg dożylnie co drugi tydzień .; Zastosowanie: do długotrwałej enzymatycznej terapii zastępczej (ERT) u pacjentów z potwierdzonym rozpoznaniem choroby Gauchera typu 1

Zwykła dawka pediatryczna dla choroby Gauchera

4 lat lub starszych; Terapia nieleczonych pacjentów: 60 jednostek / kg we wlewie IV (podawanej w ciągu 60 do 120 minut) co drugi tydzień; Pacjenci zmieniający imiglucerazą; -Patients Obecnie leczony imiglucerazą dla choroby Gauchera typu 1 może być włączony do tego leku .; -Patients Wcześniej otrzymania stabilnej dawki imiglucerazą powinien rozpocząć ten lek w tej samej dawce, kiedy przechodzą oni od imiglucerazą do taliglucerase alfa .; korekty -Dose mogą być wykonane w oparciu o osiągnięcia i utrzymania celów terapeutycznych każdego pacjenta .; -A Kliniczne badanie oceniało dawkach od 9,5 do 60 jednostek / kg dożylnie co drugi tydzień .; Zastosowanie: Do długotrwałego ERT enzymu u pacjentów z potwierdzonym rozpoznaniem choroby Gauchera typu 1

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z taliglucerase alfa, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

 Cerner Multum, Inc Wersja: 2,01. Przejrzano dnia: 20.09.2014, 17:03:14.