talk (trasa doopłucnowa)

rozmowa

W Stanach Zjednoczonych.

Dostępne formy dawkowania

Klasa terapeutyczna: stwardniające agenta

Talk jest rozpylana przez rurkę do obszaru wokół płuc. Lek podaje się do ludzi, którzy mają problemy z oddychaniem spowodowane przez nagromadzenie płynu w tej dziedzinie. Talk stosowany jest po ciecz została odprowadzona w celu uniknięcia problemu z powrotem.

Można zapoznać się z talku wykorzystywanego jako składnik w zasypki (talk). Talk stosowany do zapobiegania gromadzeniu się płynu w płucach jest specjalny gatunek talku, które zostały wysterylizowane (wykonane zarazków).

talk ma zostać udzielona wyłącznie przez lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Talku dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na talk lub jakiekolwiek inne leki. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania dotyczące stosowania talku w okolicach płuc zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji porównując ten stosowanie talku ze stosowania w innych grupach wiekowych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma informacji o porównanie tego użycie talku w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Dawka talk będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki talku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Niektóre z tych działań ubocznych może być spowodowana poprzez rurę umieszczoną w klatce piersiowej lub innych procedur, które zostały wykonane w tym czasie użyto talk, a także talk. Inne działania niepożądane, nie wymienione powyżej, mogą również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z lekarzem.