tamoksyfen

Poważne i zagrażające życiu nowotwory macicy, udaru i zatorowości płucnej były związane z tamoksyfenem zastosowania w warunkach redukcji ryzyka (kobiet rak przewodowy in situ (DCIS) i kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi). Niektóre z tych działań niepożądanych były śmiertelne. Świadczeniodawcy powinni omówić potencjalne korzyści w stosunku do potencjalnego ryzyka takich poważnych zdarzeń z kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi i kobiet z DCIS rozważają tamoksyfen, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Korzyści z tamoksyfenem przewyższają ryzyka u kobiet już zdiagnozowano raka piersi.

Używa do tamoksyfenu

Klasa terapeutyczna: antyestrogen

Tamoksyfen można również stosować w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia raka sutka u kobiet, które mają wysokie ryzyko rozwoju raka piersi. Kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi są co najmniej 35 lat i posiada kombinację czynników ryzyka, które sprawiają, że ich szanse zachorowania na raka piersi 1,67% lub więcej w ciągu najbliższych 5 lat. Lekarz pomoże ustalić ryzyko zachorowania na raka piersi.

Dokładny sposób, że tamoksyfen działa przeciwko rakowi nie jest znana, ale może to być związane ze sposobem blokuje działanie estrogenów w organizmie.

Przed rozpoczęciem leczenia tamoksyfenem należy lekarz mówić o dobrych tamoksyfenu zrobi, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Tamoksyfen jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach tamoksyfen jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla tamoksyfen, następujące dokumenty powinny być traktowane

Przed użyciem tamoksyfen

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na tamoksyfen lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania tamoksyfenu u osób w podeszłym wieku z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie należy spodziewać się tamoksyfen powoduje różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia tamoksyfen, szczególnie ważne jest, że służby zdrowia znać, jeśli pacjent stosuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie tamoksyfen z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie tamoksyfen z któregokolwiek z następujących leków zwykle nie jest zalecane, ale może być wymagane w niektórych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie tamoksyfen z któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie tamoksyfenu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Stosowanie tamoksyfenu tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować więcej lub mniej, i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Dokładna ilość leku trzeba została starannie opracowana. Biorąc za dużo może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a jednocześnie zbyt mało może poprawić swoją kondycję.

Tamoxifen czasami powoduje łagodne nudności i wymioty. Może to jednak muszą być brane kilka tygodni lub miesięcy, aby być skuteczne. Nawet jeśli zaczynają czuć się źle, nie należy przerywać stosowania tamoksyfenu bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Zapytaj pracownika służby zdrowia sposobów, aby zmniejszyć te efekty.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Można przyjmować tabletki z jedzeniem lub bez.

Jeśli wymioty krótko po zażyciu dawki tamoksyfenu, skontaktować się z lekarzem. Zostaniesz poinformowany, czy przyjąć dawkę ponownie lub poczekać do następnej zaplanowanej dawki.

Dawka tamoksyfenu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tamoksyfenu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki tamoksyfenu, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Właściwe stosowanie tamoksyfenu

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że tamoksyfen działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Kobieta powinna skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli ona rozwija

Jeśli skorzystać z pomocy lekarskiej z jakiegokolwiek powodu, należy poinformować lekarza o podjęcie tamoksyfenu lub podjęły tamoksyfenu.

Dla kobiet: tamoksyfen może Ci bardziej płodne. Najlepiej jest użyć jakiś rodzaj antykoncepcji podczas przyjmowania go. Jednakże, nie należy używać środków antykoncepcyjnych ( “pigułki”), ponieważ mogą one zmieniać działanie tamoksyfenu. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli uważasz, że ciążę podczas leczenia tamoksyfenem.

Ze względu na sposób tamoksyfen działa na organizm, jest szansa, że ​​może to powodować niepożądane skutki, które może nastąpić dopiero po miesiącach lub latach lek jest stosowany. Tamoxifen zwiększa ryzyko raka macicy (macicy) u niektórych kobiet stosujących go. Tamoksyfen może powodować blokady, tworząc w żyle, płuc lub mózgu. U kobiet, tamoksyfen może powodować raka lub inne problemy macicy (macicy). To także powoduje raka wątroby u szczurów. Ponadto, tamoksyfen donoszono powoduje zaćmę i inne choroby oczu. Omów te ewentualne skutki z lekarzem.

Środki ostrożności podczas korzystania z tamoksyfenem

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

tamoksyfen Side Effects

tamoksyfen

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Breast Cancer, uzupełniające letrozol, Taxol, Femara, Herceptin, paklitaksel, trastuzumab

Rak piersi z przerzutami anastrozol, letrozol, Arimidex, Taxol, Xeloda, Femara

Breast Cancer, estradiol paliatywna, Premarin, testosteron, Estrace, Megace, megestrolu

Breast Cancer, Mężczyzna Nolvadex, Soltamox