tar destylatu miejscowego

Używa Dla Tar destylatu

Klasa terapeutyczna: keratolityczne

Niektóre z tych preparatów są dostępne tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

produkty ze smoły węglowej nie powinien być stosowany u niemowląt, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Badania nad tym lekiem zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania tego leku u dzieci z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania tego leku u osób starszych z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Tar destylatu

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów zawierających smołę. To nie może być specyficzny dla Tar destylatu. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Użyj tego leku tylko zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż zalecane na etykiecie, o ile nie zaleci inaczej lekarzem. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Po zastosowaniu smołę, chronią obrabiany obszar od bezpośredniego działania promieni słonecznych i nie używać sunlamp w ciągu 72 godzin, chyba, że ​​inaczej lekarzem, ponieważ może wystąpić poważna reakcja. Ponadto, upewnij się, że zostały usunięte wszystkie smoły węglowej leku z powierzchni skóry przed wyjazdem z powrotem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub użyć sunlamp.

Nie należy stosować leku do zainfekowanych, poparzone, surowe lub sączące powierzchnie skóry.

Lek należy przechowywać z dala od oczu. Jeśli trzeba przypadkowego dostania się do oczu, przepłukać je dokładnie wodą.

Aby użyć kremu lub maści postać tego leku

Aby skorzystać z formularza żelową tego leku

Aby skorzystać z formularza szampon tego leku

Aby korzystać z postaci ciekłej nonshampoo tego leku

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeżeli lek ten jest stosowany na skórę głowy, może ono czasowo odbarwienie blond, bielone lub barwione włosy.

Prawidłowe użycie smoły węglowej

Smoła węglowa może poplamić skórę lub ubranie. Unikaj go na ubranie. Plamy na skórze będzie mijać po zaprzestaniu stosowania leku.

W badaniach na zwierzętach, smoły węglowej zostało przedstawione w celu zwiększenia szansy raka skóry.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas używania Tar destylatu

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Łuszczyca Humira, metotreksat, Remicade, cyklosporyna, Stelara, infliksymab, adalimumab, acitretyną

Łojotokowe zapalenie skóry prednizon, deksametazon, hydrokortyzon miejscowego, ketokonazol miejscowego, Decadron, Proctozone HC, Deltasone

Zapalenie flutikazonu miejscowego, triamcynolon, hydrokortyzon miejscowego, prednizolon, doksepina miejscowego betametazonu miejscowego Kenalog

Smoła destylaty Side Effects

smoły węglowej miejscowego