technescan maa

Klasa terapeutyczna: środek diagnostyczny, radiofarmaceutycznego Imaging

Używa Dla Technescan MAA

Technetu Tc 99m albuminy wtrysku zagregowany jest używany, aby pomóc lekarz patrz obraz płuc pomóc ocenić problemy płuc u dzieci i dorosłych. Jest również stosowany w celu lekarz patrz zdjęcie swojego peritoneovenous [LeVeen] przecieku.

Lek ten ma być stosowany wyłącznie przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza ze specjalistycznych szkoleń w zakresie medycyny nuklearnej.

Przy podejmowaniu decyzji w użyciu test diagnostyczny, wszelkie ryzyko związane z testu musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Również inne rzeczy mogą wpływać na wyniki testu. W tym teście, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność technetu Tc 99m albuminy zastrzyku zagregowanej u dzieci.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków technetu Tc 99m albuminy zastrzyku zagregowanej u pacjentów geriatrycznych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Technescan MAA

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie z tego testu diagnostycznego. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają technetu 99m tc albuminy sumowane. To nie może być specyficzny dla Technescan MAA. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Lekarz lub inny wyszkolony personel medyczny daje lub dziecku leku. Ten lek jest podawany przez igłę umieszczoną w jednej z żył przed masz skanowanie.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić Ty lub Twoje dziecko ściśle podczas przyjmowania tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać.

Podczas stosowania tego leku, może Ty lub Twoje dziecko może być narażone na promieniowanie. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność? Nieznany

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Prawidłowe użycie technetu 99m tc albuminy agregowane

 lub udać się dołączyć do albumin zagregowane grupy wsparcia, aby połączyć się z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

Środki ostrożności podczas używania Technescan MAA

Technescan MAA Side Effects

albuminy agregowane