temazepam

Klasa terapeutyczna: Hypnotic

Używa Dla temazepam

Farmakologiczna Klasa: Benzodiazepiny, krótki lub pośrednim czasie działania

temazepam jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla temazepam dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na temazepam lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków temazepam w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność temazepam w podeszłym wieku. Jednak ciężka senność, zawroty głowy, dezorientacja, niezdarność lub niestałość są bardziej prawdopodobne u osób w podeszłym wieku, którzy są zazwyczaj bardziej wrażliwe niż młodszych dorosłych do skutków temazepam. Pacjenci w podeszłym wieku mogą wymagać mniejszej dawki w celu zmniejszenia niepożądanych efektów.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem temazepam

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia temazepam, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie temazepam z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Temazepam za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie temazepam któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie temazepam z którymkolwiek z poniższych może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz temazepam lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie temazepam. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź temazepam tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Weź temazepam tuż przed pójściem do łóżka, kiedy jesteś gotowy, aby przejść w tryb uśpienia. temazepam działa bardzo szybko położyć do snu.

temazepam powinny pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka temazepam będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki temazepam. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki temazepam, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić temazepam działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Prawidłowe użycie temazepam

Korzystanie temazepam podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

temazepam może powodować zachowania związane ze snem, takie jak prowadzenie samochodu (Sleep-jazdy), chodzenie (Sleep-walking), seks, prowadzenie rozmów telefonicznych, czy przygotowywanie i spożywanie posiłków podczas snu lub nie w pełni obudzony. Jeśli wystąpią takie reakcje, należy powiadomić lekarza od razu.

temazepam doda na działanie alkoholu i innych ośrodkowy układ nerwowy (OUN) depresyjnie. depresyjne OUN są leki, które spowalniają system nerwowy, co może powodować senność lub sprawi, że mniej czujni. Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty ból medycyny lub narkotyków; barbiturany (stosowane w przypadku napadów), środki zwiotczające mięśnie, lub znieczulające (paraliżujący leków), włącznie niektóre środki znieczulające dentystyczne. Efekt ten może trwać kilka dni po zaprzestaniu przyjmowania temazepam. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas korzystania temazepam skontaktować się z lekarzem.

temazepam może powodować niektórych ludzi, a zwłaszcza osób starszych, aby stać się senny, zawroty głowy, lightheaded, niezgrabne lub niestabilny lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Choć temazepam zostanie podjęta przed snem, może to spowodować, że niektórzy ludzie czują się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi na powstawanie. Również temazepam może powodować podwójne widzenie lub inne problemy z widzeniem. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na temazepam Przed rozpoczęciem jazdy należy użyć maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są świadomi lub nie może dobrze widzieć.

Jeśli pojawią się jakieś niezwykłe i dziwne myśli lub zachowań podczas przyjmowania temazepam, należy to omówić z lekarzem. Niektóre zmiany, które wystąpiły u osób przyjmujących temazepam są jak te obserwowane u ludzi, którzy piją alkohol, a potem działać w sposób, który nie jest normalne. Inne zmiany mogą być bardziej nietypowe i ekstremalne, takie jak błąd, nasilenie depresji, omamy (widzenie, słyszenie lub poczucie, że nie ma), myśli samobójcze i niezwykłe podniecenie, nerwowość, drażliwość lub.

Nie należy przerywać przyjmowania temazepam bez uprzedniej konsultacji z lekarzem .. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. Może to pomóc w zapobieganiu pogorszenia stanu pacjenta oraz zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak drgawki (napady), halucynacje, żołądka lub skurcze mięśni, drżenie, lub nietypowe zachowanie.

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały przedawkowania temazepam, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz. Biorąc przedawkowania temazepam lub zażyciu alkoholu lub innych depresyjne na OUN temazepam może prowadzić do problemów z oddychaniem i utratę przytomności.

Temazepam może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy przerwać stosowanie leku temazepam i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz świąd, pokrzywka, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, języka, jamy ustnej lub gardła podczas korzystania temazepam.

Środki ostrożności podczas korzystania z temazepam

Przed masz żadnych badań lekarskich, poinformować lekarza odpowiedzialnego za przyjmowaniu leku temazepam. Wyniki niektórych badań mogą mieć wpływ temazepam.

Jeśli twój stan nie poprawi się w ciągu 7 do 10 dni, lub jeśli staje się gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

temazepam Side Effects

temazepam

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bezsenność melatonina, lorazepam, amitryptylina, Ambien, Ativan, zolpidem, difenhydramina, doksepina, Elavil, Lunesta, Restoril, eszopiklon, Belsomra, Sonata, Rozerem, triazolam, zaleplon, Silenor, Halcion, doksolaminy, Dalmane, ramelteon, 5-HTP, Tylenol PM, estazolam