temsyrolimusu dożylnie

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Używa Dla temsyrolimusem

temsyrolimus ma być udzielona tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla temsyrolimusem, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na temsyrolimusem lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność wtrysku temsyrolimusem u dzieci.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków zastrzyku temsyrolimusem nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na pewne niepożądane skutki, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących zastrzyk Temsyrolimus.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania temsyrolimus, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Przed użyciem temsirolimus

Temsirolimus za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie temsirolimus z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz temsyrolimus, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie temsyrolimusem. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Leki stosowane w leczeniu raka są bardzo silne i mogą mieć wiele skutków ubocznych. Przed otrzymaniem temsyrolimus, upewnij się, że rozumiesz wszystkie ryzyka i korzyści. Ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem w trakcie leczenia.

Otrzymasz temsirolimus w szpitalu lub leczenia raka centrum. Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje temsyrolimusu. temsyrolimus jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Otrzymasz lekiem, który pomaga zapobiegać reakcjom alergicznym (np difenhydramina Benadryl®) od wstrzyknięcia.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt w celu sprawdzenia, czy lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Korzystanie temsirolimus podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Lek może również powodować wady wrodzone, jeśli jest ona wykorzystywana przez ojca, gdy jego partner seksualny ciążę. Mężczyźni i kobiety powinni stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia i przez co najmniej 3 miesiące po podaniu ostatniej dawki. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli ciąża wystąpi podczas korzystania temsyrolimusu.

Temsyrolimus może spowodować poważne typy reakcji alergicznych, w tym anafilaksji. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, świąd, obrzęk twarzy, języka i gardła, trudności w oddychaniu lub ból w klatce piersiowej po wstrzyknięciu.

temsyrolimus może powodować uderzenia gorąca, bóle głowy i zawroty głowy lub omdlenia podczas przyjmowania zastrzyku lub w ciągu 24 godzin po otrzymaniu go. Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką od razu, jeśli którykolwiek z tych objawów.

temsyrolimus może zwiększać stężenie cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zostały zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu. Pacjenci z cukrzycą powinni częściej sprawdzać ich poziom cukru we krwi temsyrolimusem.

Podczas gdy pacjent jest leczony temsyrolimusem, a po przerwaniu leczenia z nim, nie ma żadnych szczepień (szczepionek) bez zgody lekarza. Temsyrolimus może obniżać odporność organizmu i szczepionka może nie działać tak dobrze, czy może masz infekcję szczepionka ma na celu zapobieganie. Ponadto, nie należy się wokół innych osób mieszkających w gospodarstwie domowym, którzy otrzymują szczepionek zawierających żywe wirusy, ponieważ jest szansa, mogliby przekazać wirusa do ciebie. Niektóre przykłady obejmują żywych szczepionek przeciwko odrze, śwince, grypa szczepionka przeciw grypie (nosowa), wirus polio (forma ustna), rotawirusom i różyczki. Nie zbliżyć się do nich i nie zatrzymuj się w tym samym pomieszczeniu z nimi zbyt długo. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Temsyrolimus może zwiększyć ryzyko zachorowania na zakażenia, w tym zakażenia o nazwie Pneumocystis jiroveci płuc lub PJP. Staraj się unikać ludzi z przeziębieniem lub innymi infekcjami. Jeśli uważasz, że są coraz infekcję, skontaktować się z lekarzem od razu.

temsyrolimus może spowodować poważne problemy płuc. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ucisk w klatce piersiowej i trudności z oddychaniem.

Temsyrolimus może zwiększyć poziom cholesterolu i tłuszczów we krwi. W takim przypadku lekarz może zalecić leki na obniżenie stężenia we krwi.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć poważne spalanie brzucha lub żołądka, skurcze lub bóle, krwawe lub czarne, smoliste stolce, biegunka, gorączka, nudności, wymioty lub materiału, który wygląda jak fusy. Mogą to być objawy poważnego problemu jelit.

temsyrolimus może zwiększać ryzyko wystąpienia ostrej choroby nerek, które nie są związane z danym raka nerki. Porozmawiaj z lekarzem na temat tego ryzyka.

Prawidłowe użycie temsyrolimusem

temsyrolimus może wpływać na organizm leczy od skaleczeń i ran. Upewnij się, że każdy lekarz, który cię leczy wie, że używasz temsyrolimusu. Być może trzeba przestać używać Temsyrolimus kilka tygodni przed i po operacji.

Sok grejpfrutowy może nasilać działanie temsyrolimusem zwiększając ilość leku we krwi. Nie należy pić soku grejpfrutowego temsyrolimusem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z temsirolimus

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Raka nerkowokomórkowego Avastin, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, Opdivo, nivolumab, bewacizumab, Afinitor, Votrient, Sutent, ewerolimus, Nexavar pazopanib, sorafenib, sunitynib, axitinib, Depo-Provera antykoncepcyjne, Lenvima, Cabometyx, cabozantinib, PegIntron, lenvatinib temsyrolimus, Inlyta, aldesleukinę

Temsyrolimus Side Effects

temsyrolimus

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Temsyrolimus połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.