terbinafiny

Klasa terapeutyczna: przeciwgrzybicze

Używa Dla terbinafiny

Klasa chemiczna: allilaminę

terbinafiny jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla terbinafiny dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na terbinafiny lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków terbinafiny granulek ustnej u dzieci w wieku poniżej 4 lat z infekcjami grzybiczymi skóry głowy. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków tabletek terbinafiny u dzieci z grzybic paznokci lub paznokci. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków terbinafiny granulek doustnych nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem terbinafiny

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność tabletek terbinafiny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożnie u pacjentów przyjmujących tabletki terbinafiny.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia terbinafiny, jest szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Z użyciem terbinafiny z którymkolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie terbinafiny z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie terbinafiny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź terbinafinę dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

terbinafiny wyposażony jest w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w ulotki. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

tabletki terbinafiny może być przyjmowany z posiłkiem lub na czczo. Jednak najlepiej jest, aby wziąć terbinafiny granulki doustnie z żywnością.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie, to jest bardzo ważne, aby zachować przy użyciu terbinafiny pełny czas leczenia, nawet jeśli objawy zaczynają wyjaśnić lub zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Ponieważ infekcje grzybicze mogą być bardzo powolny, aby wyjaśnić, może trzeba podjąć terbinafiny przez kilka tygodni lub miesięcy. Przerwanie stosowania leku terbinafinę za wcześnie, objawy mogą powrócić.

terbinafiny pracuje najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać ilość stała, nie pomijać żadnej dawki. Ponadto, jest to najlepiej przyjmować dawki o tej samej porze każdego dnia. Jeśli potrzebujesz pomocy w planowaniu najlepszy czas brać lek, skontaktować się z lekarzem.

Jeśli używasz doustne granulki, można posypać zawartość na łyżce budyniu lub innego miękkiego, non-kwaśnym żywności, takich jak puree. Tę mieszaninę należy połknąć natychmiast bez żucia. Nie używaj jabłkowym lub żywności na bazie owoców. Jeśli trzeba będzie dwa pakiety granulek ustnych z każdej dawki, można posypać zawartość obu pakietów na jednej łyżce lub dwóch łyżek niekwaśny żywności.

Unikaj kofeiny (kawa, napoje gazowane, czekolada), podczas gdy używasz terbinafiny. Terbinafiny może spowodować kofeina pozostać w organizmie dłużej niż zwykle.

Dawki terbinafiny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki terbinafiny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki terbinafiny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki tabletek terbinafiny, należy przyjąć ją tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli kolejnej dawki jest krótszy niż 4 godziny jazdy, czekać do tego czasu stosowania leku i opuścić pominiętą dawkę.

Prawidłowe użycie terbinafiny

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się, że terbinafina działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się, czy staną się one gorsze, skontaktować się z lekarzem. Może trzeba będzie podjąć terbinafiny przez kilka tygodni lub miesięcy, zanim infekcja staje się lepsze.

terbinafiny może spowodować poważny rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Przerywać stosowania terbinafiny i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz wysypkę skórną, świąd, pokrzywka, trudności w oddychaniu lub przełykaniu, ani obrzęk rąk, twarzy, lub usta, gdy Ty lub Twoje dziecko korzysta terbinafiny.

terbinafiny może spowodować poważne problemy z wątrobą, w tym niewydolność wątroby. Przerywać stosowania terbinafiny i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć nudności lub wymioty, ciemny mocz, w jasne stolce, bóle żołądka lub żółte oczy lub skórę podczas Ty lub Twoje dziecko korzysta terbinafiny.

Środki ostrożności podczas korzystania z terbinafiny

terbinafiny może powodować problemy z poczuciem smaku i zapachu. Przerywać stosowania terbinafiny oraz poinformować lekarza, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma zmiana lub utrata węchu, zaburzenia smaku lub utrata smaku, brak apetytu lub utratę masy ciała.

Można się w depresji podczas robienia terbinafiny. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli ty lub twoje dziecko myśli terbinafiny powoduje zmiany nastroju lub zachowania. Inne objawy to uczucie bardzo smutny i pusty, drażliwość, brak apetytu, utrata zainteresowania lub przyjemności, niepokój, problemy z koncentracją, czy problemy ze snem.

Problemy z wątrobą może być bardziej prawdopodobne, jeśli pić napojów alkoholowych podczas stosowania leku terbinafiny. Nie należy pić napojów alkoholowych podczas stosowania leku terbinafiny.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić terbinafiny. Przestań używać terbinafiny i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, ciężka wysypka lub wysypka skórna, rany lub owrzodzenia na skórze, albo gorączka lub dreszcze, gdy Ty lub Twoje dziecko jest przy użyciu terbinafiny.

terbinafiny może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Jeśli możesz, unikaj ludzi z infekcjami. Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli uważasz, że są coraz infekcję lub jeśli ty lub twoje dziecko się gorączka lub dreszcze, kaszel lub chrypka, ból dolnej części pleców lub boku lub bolesne oddawanie moczu lub trudne.

Przerywać stosowania terbinafiny oraz poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma zaczerwieniona, szorstka, wysypka skórna lub niezwykłą wrażliwość skóry na słońce, które może prowadzić do wysypki.

terbinafiny może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

terbinafinę Side Effects

terbinafiny

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Grzybica paznokci, paznokieć Lamisil, itrakonazol, gryzeofulwina, Jublia, cyklopiroks miejscowego, PENLAC

Grzybica skóry gładkiej klotrimazol miejscowego, ketokonazol miejscowego, Lotrisone, Lamisil, mikonazol miejscowego, gryzeofulwina

Grzybica capitis Lamisil, itrakonazol, gryzeofulwina, Sporanox, Onmel, Gris-PEG

Skórne Kandydoza nystatyna miejscowego, miejscowego klotrimazol, ketokonazol miejscowego, Lamisil, mikonazol miejscowego, Nystop