terconazole (dopochwowo) opis i nazwy firmowe

Terconazole pochwy śmietany i czopków są stosowane w leczeniu infekcji pochwy grzybów lub drożdży. Lek działa poprzez zabicie grzyba lub drożdże i zapobiegania jej wzrost.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków terconazole w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność terconazole w podeszłym wieku.

Krem; Czopek

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

alergie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Pediatryczny

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

geriatryczna

Stosować ten lek dokładnie według zaleceń lekarza. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał.

Lek ten powinien pochodzić z instrukcją pacjentów. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Aby korzystać z pochwy śmietany

Aby korzystać z pochwy czopek

Inne interakcje

Unikaj noszenia obcisłe dżinsy, bielizna, rajstopy nylonowe i mokre kostiumy kąpielowe, które mogą powodować infekcje drożdży. Zamiast nosić luźniejsze spodnie lub spódnice, bieliznę suchą i czystą bawełnę i pończochy, aby uniknąć tego problemu.

Dawkowanie

Ten lek może wyciekać z pochwy w ciągu dnia. Można nosić sanitarnej pad chronić swoje ubranie, ale nie używać tampon. Przechowywać zastosowaniem leku pełny czas leczenia, nawet jeśli objawy ustąpią po kilku pierwszych dawkach. Nie należy przerywać stosowania leku, jeśli miesiączka zaczyna podczas swojego czasu leczenia. Używaj podpasek, a nie tamponów.

Nieodebrane Dawka

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy po zabiegu. To jest upewnienie się, że infekcja jest całkowicie wyjaśniona, oraz w celu umożliwienia lekarza w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków.

Jeśli objawy nie ustępują lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem od razu.

Ten lek może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub czerwona wysypka, swędzenie, wrzody lub owrzodzenia w jamie ustnej lub warg, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu, ani obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas korzystania ten lek.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz gorączkę, dreszcze, podrażnienie lub objawy grypopodobne po zastosowaniu leku.

czopki Terconazole nie powinny być stosowane razem z pochwy membranami antykoncepcyjnych zawierających pewne produkty gumowe lub lateksowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Przechowywanie

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.