Teriflunomid (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Teriflunomid stosuje się w leczeniu form Ustępująco stwardnienia rozsianego (MS). Lek ten nie leczy Ms, ale może to spowolnić pewne efekty blokowania i zmniejszenie liczby nawrotów choroby.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków teriflunomidu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do skutków teriflunomidu nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, geriatryczne żadne specyficzne problemy zostały udokumentowane na bieżąco.

Tablet

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

alergie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Pediatryczny

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

geriatryczna

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie nagle przestać go używać, nie używaj go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Inne interakcje

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem lek. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby zwrócić się do lekarza o nic nie rozumiesz.

Innych problemów medycznych

Można wziąć to z jedzeniem lub bez jedzenia.

Dawkowanie

Teriflunomid mogą przebywać we krwi przez okres do 2 lat po zakończeniu leczenia. Lekarz może zalecić korzystanie z aktywnym węglem drzewnym lub cholestyraminę (Questran®) do usuwania leku z organizmu znacznie szybciej, jeśli to konieczne. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz pytania na ten temat.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Teriflunomid może również powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. Mężczyźni biorący zastosowanie Teriflunomidu powinien używać prezerwatyw jako formę antykoncepcji podczas stosunku płciowego. Mężczyzna chcąc ojcostwo powinien przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z jego lekarzem od razu.

Nie należy stosować leku wraz z leflunomid (Arava®). Korzystanie z tych leków razem mogą powodować poważne działania niepożądane.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Teriflunomid może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Nieodebrane Dawka

Musisz mieć test skórny na gruźlicę przed zażyciem leku. Należy poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś w domu nigdy nie miał pozytywnego wyniku testu na gruźlicę.

Przechowywanie

Podczas leczenia lekiem teriflunomidu, a po zatrzymaniu go używać, nie mają żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. żywymi wirusami nie należy podawać podczas przyjmowania leku.

Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka, w tym raka krwi. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego ryzyka.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pieczenie, drętwienie, mrowienie lub bolesne doznania w ramionach, rąk, nóg i stóp. Mogą to być objawy stanu zwanego neuropatia obwodowa.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, trądzik lub skóry ciężka wysypka, rany lub owrzodzenia na skórze, gorączka lub dreszcze.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz kaszel z lub bez gorączki lub trudności w oddychaniu podczas stosowania tego leku.

Trzeba będzie mieć ciśnienie krwi mierzone przed rozpoczęciem tego leku i podczas używania go. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany do swojego zalecanego ciśnienia tętniczego, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.