Teriflunomid (droga pokarmowa) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Teriflunomid może również powodować wady wrodzone, jeśli ojciec używa go, gdy jego partner seksualny ciążę. Mężczyźni biorący zastosowanie Teriflunomidu powinien używać prezerwatyw jako formę antykoncepcji podczas stosunku płciowego. Mężczyzna chcąc ojcostwo powinien przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z jego lekarzem od razu.

Nie należy stosować leku wraz z leflunomid (Arava®). Korzystanie z tych leków razem mogą powodować poważne działania niepożądane.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Teriflunomid może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Musisz mieć test skórny na gruźlicę przed zażyciem leku. Należy poinformować lekarza, jeśli Ty lub ktoś w domu nigdy nie miał pozytywnego wyniku testu na gruźlicę.

Podczas leczenia lekiem teriflunomidu, a po zatrzymaniu go używać, nie mają żadnych szczepień (szczepienia) bez zgody lekarza. żywymi wirusami nie należy podawać podczas przyjmowania leku.

Stosowanie leku może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka, w tym raka krwi. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do tego ryzyka.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pieczenie, drętwienie, mrowienie lub bolesne doznania w ramionach, rąk, nóg i stóp. Mogą to być objawy stanu zwanego neuropatia obwodowa.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, czerwone zmiany skórne, trądzik lub skóry ciężka wysypka, rany lub owrzodzenia na skórze, gorączka lub dreszcze.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz kaszel z lub bez gorączki lub trudności w oddychaniu podczas stosowania tego leku.

Trzeba będzie mieć ciśnienie krwi mierzone przed rozpoczęciem tego leku i podczas używania go. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany do swojego zalecanego ciśnienia tętniczego, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Jeśli masz pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.