teryparatyd podskórnej

U samców i samic szczurów, teryparatyd spowodowało wzrost częstości występowania mięsaka kości, która była zależna od dawki i czasu trwania leczenia. Teryparatyd nie powinien być przepisywany pacjentom, którzy są w grupie zwiększonego ryzyka bazowego osteosarcoma (w tym z chorobą Pageta lub niewyjaśnionym zwiększeniem aktywności fosfatazy zasadowej, rozwoju nasad kości długich lub przed wiązką zewnętrzną lub implantu radioterapii udziałem szkielet).

Używa Dla teryparatydu

Klasa terapeutyczna: Calcium Regulator

Farmakologiczna Klasa: przytarczyc

Teryparatyd został wykorzystany przez wstrzyknięcie do żyły jako test w celu zdiagnozowania problemów przytarczyc. Test ten określa, czy masz niedoczynność przytarczyc lub rodzaj rzekoma niedoczynność przytarczyc.

Produkt ten, stosowany jako test, aby pomóc zdiagnozować problemy przytarczyc, został wycofany z rynku USA w styczniu 1997 roku.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla teryparatydu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na teryparatydu lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków teryparatydu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone. Stosowanie u dzieci i młodzieży nie jest zalecane z powodu możliwego wpływu na rosnące kości.

Przed użyciem teryparatydu

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrii specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność teryparatydu w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie teryparatydu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Jeśli wstrzyknięcie teryparatydu siebie, należy ją dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Specjalne instrukcje pacjent przyjdzie z lekiem. Przeczytaj wskazówek przed użyciem leku ostrożnie. Upewnij się, że rozumiesz

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia.

Nie należy stosować leku jeśli widzisz cząstek stałych w cieczy.

Nie należy stosować leku po upływie daty ważności na opakowaniu.

W ciągu pierwszych kilku dawkach, wstrzyknięcia leku, gdzie można usiąść lub położyć się od razu w przypadku wystąpienia zawrotów głowy.

Dawka teryparatyd będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki teryparatydu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki teryparatydu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Wyrzucić pióro teryparatydu w 28 dni po pierwszym wstrzyknięciu, nawet jeśli nie jest jeszcze lekiem w nim. Nie należy stosować leku, jeśli został zamrożony.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że teryparatyd działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów.

Prawidłowe użycie teryparatydu

Nie wstrzykiwać teryparatydu dożylnie lub domięśniowo.

teryparatyd może powodować zawroty głowy lub szybkie bicie serca. Jeśli tak się stanie, usiąść lub położyć się aż poczujesz się lepiej. Jeśli nie czujesz się lepiej, należy skontaktować się z lekarzem przed kontynuowaniem leczenia.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z teryparatydu

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Osteoporoza hydrochlorotiazyd, alendronian, Fosamax, estradiol, węglan wapnia, Prolia, Premarin Evista, Caltrate, Actonel, raloksyfen, Boniva, wapń / witamina d, FORTEO, Reclast Zometa, Caltrate 600 + D, ibandronian, Citracal + D, denosumab, kalcytonina, rizedronian, Miacalcin, Prempro

teryparatydu Side Effects

teryparatyd