tesamorelin (podskórnie) środki ostrożności

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może powodować obrzęki (zatrzymanie płynów) w niektórych częściach ciała. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz wzrost bóle stawów, drętwienie lub mrowienie w dłoniach lub nadgarstka.

wtrysku Tesamorelin może powodować zmiany poziomu cukru we krwi. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli zauważy się zmianę w wynikach swoich badań krwi lub moczu cukru.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz wysypka, pokrzywka lub pręgi, świąd skóry, zaczerwienienie skóry, duszność lub obrzęk twarzy, warg, rąk lub stóp.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.