testosteron nosa

Klasa terapeutyczna: Endocrine-metaboliczna agenta

Używa Dla testosteronu

Farmakologiczna Klasa: androgenów

Testosteron jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Na Testosteron, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na testosteron lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków żelu testosteronu nosa w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność żelu testosteronu nosa u osób starszych. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą być narażeni na zwiększone ryzyko rozwoju serca i naczyń krwionośnych problemów lub problemów z prostatą (w tym raka prostaty), które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących testosteron żel do nosa.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem testosteronu

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia testosteron, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Testosteronu za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie testosteronu z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie testosteronu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Lekarz będzie testować poziom testosteronu we krwi przed rozpoczęciem oraz w trakcie korzystania z testosteronu.

Testosteron jest wyposażony w ulotce informacyjnej dla pacjenta. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

testosteron jest do użytku tylko w nosie. Nie nic z niego do oczu lub na skórę. Jeśli robi się na tych obszarach, opłukać go od razu.

Używać

Dawka testosteronu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki testosteronu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki testosteronu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w trakcie korzystania z testosteronu. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go używać. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Nie używaj Natesto® wraz z innymi lekami podanymi do nosa (np oksymetazoliny), chyba że lekarz mówi, że to jest w porządku.

Prawidłowe użycie testosteronu

testosteron nie powinien być stosowany przez kobiety. Testosteron może powodować wady wrodzone, jeśli kobieta w ciąży jest w kontakcie z medycyną. Upewnij się, że lekarz wie, czy twój partner seksualny jest w ciąży. Jeśli zajdzie w ciążę podczas korzystania testosteronu, należy powiadomić lekarza od razu.

Testosteron może powodować problemy z nosa. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz katar, przekrwienie, kichanie, krwawienie z nosa, nosa dyskomfort, strupy nosa, suchość nosa lub podczas korzystania z testosteronu.

Testosteron może powodować problemy z krzepliwością krwi. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej, duszności, odkrztuszanie krwi, drętwienie lub osłabienie w twojej ręki lub nogi, lub po jednej stronie ciała, lub ból w dolnej części nogi (łydka) podczas korzystania z testosteronu.

testosteron może zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz bóle w klatce piersiowej, które mogą rozprzestrzeniać się na twoich ramionach, szczęki, pleców, szyi lub, omdlenia, bóle głowy, nudności, wymioty, kłopoty z oddychaniem, problemy z wyświetlaniem lub mówienia, lub nietypowe pocenie się.

Należy poinformować lekarza, jeśli partnerka pacjenta lub dziecko zaczyna mieć zmiany męskie ciało-jak podczas używania testosteronu. Takie zmiany mogą obejmować wzrost włosów na twarzy, głębszy głos lub znaczny wzrost trądzik. Zmiany te mogą również zawierać powiększenie penisa lub łechtaczki, wczesnego rozwoju owłosienia łonowego, zwiększenie erekcji lub popęd seksualny, agresywne zachowanie, i problemy kostne.

W niektórych przypadkach, testosteron może zmniejszać ilość plemników mężczyzn Marka i wpływać na ich zdolność do posiadania dzieci. Jeśli planujesz mieć dzieci, porozmawiać z lekarzem przed użyciem testosteronu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Testosteron może powodować zatrzymywanie płynów (obrzęk) u niektórych pacjentów. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wzdęcia lub obrzęk twarzy, ramion, rąk, nóg lub niższych stóp, mrowienie rąk i nóg, nietypowy przyrost lub ubytek masy.

Środki ostrożności podczas korzystania z testosteronu

Testosteron może wpływać na wyniki antygenu specyficznego dla gruczołu krokowego (PSA), które mogą być używane do wykrywania raka prostaty. Należy upewnić się wszystkich swoich lekarzy, że używasz testosteronu.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Skutki uboczne testosteronu

testosteron

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

CSA Harmonogram 3 Średni potencjał uzależniający

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Hipogonadyzmu, Mężczyzna testosteron, AndroGel®, Axiron, HCG, Depo-Testosteron, Testim

Opóźnionego dojrzewania płciowego, testosteronu Mężczyzna, Depo-Testosteron, methyltestosteron, Delatestryl, Testopel, Halotestin

Breast Cancer, estradiol paliatywna, tamoksyfen, Premarin, testosteron, Estrace, Megace

Ból piersi po porodzie testosteron, Depo-Testosteron, methyltestosteron, Testopel Android