tężca zaadsorbowane

Używa Dla anatoksyną tężca zaadsorbowane

Klasa terapeutyczna: tężca

Szczepienia przeciwko tężcowi jest zalecane dla wszystkich niemowląt od 6 do 8 tygodni życia i starszych, wszystkie dzieci i wszystkich dorosłych. Szczepionka przeciwko tężcowi polega przede serii albo 3 albo 4 wstrzyknięć, w zależności od rodzaju toksoidu tężcowego można otrzymać. Ponadto, jest to bardzo ważne, aby dostać zastrzyk przypominającą co 10 lat przez resztę swojego życia. Ponadto, jeśli masz ranę, która jest brudny i trudne do czyszczenia, może trzeba zastrzyk awaryjnego przypominającą, jeżeli minęło więcej niż 5 lat od ostatniego wzmacniacza. W ostatnich latach dwie trzecie wszystkich przypadków zostały tężca u osób w wieku 50 lat i starszych. Infekcja tężcowi w przeszłości nie sprawi, że odporny na tężec w przyszłości.

Szczepionkę należy podawać wyłącznie pod nadzorem lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przy podejmowaniu decyzji, aby otrzymać tę szczepionkę, ryzyko otrzymania szczepionki musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Toksoid tężca, dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Użycie nie jest zalecane dla niemowląt do 6 tygodni. Dla niemowląt i dzieci w wieku 6 tygodni i starszych, nie należy spodziewać się tężca powoduje różne skutki uboczne lub problemów, niż ma to miejsce w dorosłych.

Przed użyciem anatoksyną tężca zaadsorbowane

Nie należy oczekiwać Szczepionka powoduje różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych. Jednak szczepionka może być nieco mniej skuteczne u starszych niż u młodszych osób dorosłych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają anatoksynę tężca. To nie może być specyficzny dla anatoksyny tężca zaadsorbowane. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Właściwe stosowanie toksoidu tężcowego

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Tężec Profilaktyka tężca, Adacel (Tdap), Boostrix (Tdap) Pentacel, Tenivac (Td), Pediarix, błonicy / tężca, Kinrix, Daptacel (DTaP), Quadracel, Infanrix (DTaP), BayTet, Tripedia (DTaP) , Decavac (TD)

Tężec tężca Zaadsorbowane Side Effects

Tężec tężca adsorbowana (tężca)