theernment Lab pomaga nam gotowe do potencjalnej pandemii grypy

Dodatkowe informacje

Publiczne służby zdrowia, którzy ostrzegają przed pandemią grypy zbliża przytoczyć jako przyczynę martwić ostatnich spraw azjatyckich, w których wirusy grypy zwykle ograniczone do ptaków wodnych były przenoszone na ludzi. Na szczęście, w każdym przypadku, wirus urwał rozprzestrzenienia się od osoby do osoby. Ale rośnie obawa, że ​​w przypadku wirusa grypy ptaków stały zakaźnego u ludzi, nowy szczep będzie nierozpoznany przez ludzki układ odpornościowy, co prowadzi do szerokiego infekcji, choroby i śmierci. Trzy takie pandemie 20th-century nastąpił w 1918, 1957 i 1968 roku.

Kanta Subbarao, M. D., starszy badacz w drogach Wirusy sekcji Laboratorium Chorób Zakaźnych, na czele Brian Murphy, M. D. i Roberta Purcell, M. D., stara się zapobiec najgorszy scenariusz powstawaniu. Ona i inni w laboratorium tworzą szczepionkę dla każdego z 16 białek hemaglutyniny występujących w szczepach ptaków grypy typu A w tym kilka podtypów, które obecnie nie mogą być przenoszone na ludzi. W ten sposób powinno szczep zawierający dowolną z tych białek sprawiają, że skok do ludzi, szczepionka może być szybko przygotowane. żywych, atenuowanych szczepionek będzie podawany jako aerozol do nosa.

Nagłówek listę szczepionek, które zostaną opracowane są te, dla białek H5, H7 i H9, co jest zgodne z priorytetami ustalonymi przez Światową Organizację Zdrowia. Gdy szczepionki pandemiczne zostały opracowane zostaną sprawdzone pierwszego u zwierząt, a później u ludzi-bezpieczeństwa i zdolności do pobudzenia odpowiedzi immunologicznej.

Szczepionka przeciwko H9N2, opracowany przez dr Subbarao i jej współpracowników, został przetestowany w badaniu klinicznym, w lecie 2005 na Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.

We wrześniu 2005 roku theernment ogłosiła umowę o współpracy badawczo-rozwojowej między Pracowni Chorób Zakaźnych i MedImmune, z Gaithersburg, Maryland, by pracować nad rozwojem żywe, atenuowane szczepionki przeciwko szczepom wirusa grypy o potencjale pandemicznym.