tiabendazol miejscowego

Używa Dla tiabendazolu

Klasa chemiczna: Benzimidazolu

Tiabendazol miejscowe preparaty stosuje się do leczenia chorób skóry, zwaną skórne larwa migrans (pełzanie wybuch). Zespół larwy skórnej wędrującej jest spowodowane przez larwy psów i kotów tęgoryjec. Te larwy przyczyną powoli nory lub tunele w skórze. Może to powodować swędzenie, zaczerwienienie lub zapalenia okolicy końca nor lub tunelach.

Tiabendazol jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Przed użyciem tiabendazol

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla tiabendazol dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na tiabendazol lub jakiekolwiek inne leki. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Chociaż nie ma konkretnych informacji, porównując wykorzystanie tiabendazolu u dzieci z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie oczekuje tiabendazol powodować różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż ma to miejsce w dorosłych.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych, dlatego może nie być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma konkretnych informacji, porównując wykorzystanie tiabendazolu u osób starszych ze stosowania w innych grupach wiekowych, tiabendazol nie powinny powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych, niż ma to miejsce w młodszych dorosłych.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia tiabendazol, szczególnie ważne jest to, że służby zdrowia znać, jeśli pacjent stosuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Tiabendazol za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Prawidłowe użycie tiabendazolu

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Zastosuj tiabendazol bezpośrednio, a około 5 do 7,5 cm (2 do 3 cali) wokół The powoli koniec każdego nory lub tunelu podejmowane przez larwy robaka w skórze.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie, dokładnie tak, jak używać tiabendazol zaleceniami lekarza za cały czas leczenia. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka tiabendazolu będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tiabendazolu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki tiabendazol, stosuje się go jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli problem skóry nie poprawi się w ciągu kilku dni lub jeśli nory lub tunel wciąż się dłużej, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie było żadnych wspólnych lub istotne działania niepożądane zgłaszane tiabendazolu przy stosowaniu na skórę. Jednakże, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem.

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Skórne Larwa migrans iwermektyny, albendazolu, Stromectol, Albenza, tiabendazol

Środki ostrożności podczas używania tiabendazol

Drakunkuloza metronidazol, Flagyl, mebendazolu, Vermox, tiabendazol

Węgorczyca iwermektyny, albendazolu, Stromectol, Albenza, tiabendazol

Włosogłówka Zakażenie albendazolu, mebendazolu, Vermox, Albenza, tiabendazol, Emverm

tiabendazol Side Effects

tiabendazol