tiludronianu

Klasa terapeutyczna: Calcium Regulator

Używa Dla Tiludronat

Klasa chemiczna: bisfosfonianów

tiludronianu jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla Tiludronat, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na Tiludronat ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Tiludronat w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność Tiludronat w podeszłym wieku.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Tiludronat

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie Tiludronat. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź tiludronianu tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu może zwiększyć szansę na niechcianych efektów.

Tabletkę połykać w całości popijając dużą szklanką (8 uncji) zwykłej wody. Nie należy pić wodę mineralną, mleko, kawa, sok lub innej cieczy jeśli wziąć tabletkę. Najlepiej jest wziąć tiludronianu na pusty żołądek, albo 2 godziny przed lub 2 godziny po jedzeniu.

Nie kłaść się przez co najmniej 30 minut po przyjęciu Tiludronat.

Ważne jest, aby jeść dobrze zbilansowanej diety z odpowiednią ilością wapnia i witaminy D podczas stosowania leku Tiludronat. Lekarz może pomóc wybrać najlepszą dietę dla swojej kondycji.

Jeśli używasz suplementów wapnia, suplementy mineralne, indometacyna, lub aspirynę, wziąć je albo 2 godziny przed lub 2 godziny po wykonaniu Tiludronat. Jeśli używasz leki zobojętniające sok żołądkowy, należy odczekać co najmniej 2 godziny po dawce zanim podejmie leków zobojętniających. Jeśli wziąć te leki razem z Tiludronat może przechowywać lek będzie działał prawidłowo.

Tiludronat trwa do 3 miesięcy do pracy. Jeśli czujesz, że lek nie działa, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem.

Dawka tiludronian, będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki Tiludronat. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki Tiludronat, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować go zabrać ..

tiludronianu może podrażnić przełyk. Należy przerwać stosowanie leku Tiludronat i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz zgagę (nowego lub gorzej niż zwykle), ból przy przełykaniu, ból w klatce piersiowej, problemy z połykiem, lub poczuć się jak żywność jest utknięcie w przełyk.

Prawidłowe użycie Tiludronat

Ważne jest, aby poinformować wszystkich swoich lekarzy lub dentystę, że biorą Tiludronat. Upewnij się, aby poinformować lekarza o wszelkich nowych problemów zdrowotnych, zwłaszcza z zębami lub szczęki. Jeśli masz zabiegów stomatologicznych podczas korzystania Tiludronat może być zwiększone szanse na poważne problemy szczękowych. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz jakiś ucisk szczęki, obrzęk, drętwienie lub ból podczas korzystania Tiludronat.

tiludronianu może powodować bóle mięśni lub stawów, które w niektórych przypadkach jest bardzo ciężka. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz kości, stawów, mięśni lub ból podczas korzystania Tiludronat.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z Tiludronat

Dostępność przerwy,

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Choroba Pageta alendronian, Fosamax, Actonel, Reclast Zometa, kalcytonina, rizedronian, Miacalcin, kwas zoledronowy, Aredia, pamidronian, Fortical, etydronian, Aclasta, Miacalcin nosa, Binosto, Didronel

tiludronian Side Effects

tiludronianu

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia Tiludronat połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.