tinactin miejscowego

Używa Dla Tinactin

Klasa terapeutyczna: przeciwgrzybicze

Tolnaftat jest dostępny bez recepty.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Tolnaftat nie należy stosować u dzieci do 2 roku życia, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie tolnaftat u dzieci w wieku 2 lat i starszych z zastosowania w innych grupach wiekowych, nie należy spodziewać się lek ten powoduje różne skutki uboczne lub problemów u dzieci w wieku 2 lat i starszych, niż ma to miejsce w dorosłych ,

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównując wykorzystanie tolnaftat w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Przed użyciem Tinactin

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają tolnaftat. To nie może być specyficzny dla Tinactin. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przed nałożeniem tolnaftat przemyć skażone miejsce i dokładnie wysuszyć. Następnie nałożyć tyle leku na pokrycie obszaru.

Lek należy przechowywać z dala od oczu.

W przypadku pacjentów z zastosowaniem postaci proszku leku

W przypadku pacjentów z wykorzystaniem aerozolu, w postaci proszku leku

W przypadku pacjentów z zastosowaniem postaci roztworu leku

Dla pacjentów stosujących postać aerozolu rozwiązanie tego leku

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie zachować zastosowaniem leku przez 2 tygodnie po spaleniu, swędzenie lub inne objawy zniknęły, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Przechowywać pojemnik w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie zamrażać. Nie przechowywać leku wewnątrz samochodu, gdzie może być narażony na ekstremalne ciepło lub zimno. Sciskać otwory w pojemniku lub wyrzucić go do ognia, a nawet wtedy, gdy pojemnik jest pusty.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jeśli problem skóry nie poprawi się w ciągu 4 tygodni, lub jeśli staje się gorsza, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Aby zapobiec ponownemu zakażeniu po okresie leczenia tym lekiem, proszek gaśniczy lub strumień w postaci proszku tego leku może być stosowany codziennie po kąpieli i ostrożnie suszy obszaru.

Prawidłowe użycie tolnaftat

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Po zastosowaniu postaci roztworu aerozolu leku można oczekiwać łagodne przejściowe pieczenie.

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria N Nie sklasyfikowano

Środki ostrożności podczas korzystania Tinactin

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Grzybica podudzi klotrimazol miejscowego, miejscowego ketokonazol, terbinafina miejscowego, Lotrisone, Lamisil

Łupież pstry klotrimazol miejscowego, miejscowego ketokonazol, terbinafina miejscowego, mikonazol miejscowego, itrakonazol, cyklopiroks miejscowego

Miejscowe grzybicy stóp klotrimazol, ketokonazol miejscowego, terbinafiny miejscowego, Lotrisone, Lamisil

Grzybica skóry gładkiej klotrimazol miejscowego, miejscowego ketokonazol, terbinafina miejscowego, Lotrisone, Lamisil

Tinactin Side Effects

Tinactin (tolnaftat miejscowo)