tindamax: Zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Tindamax?

Tindamax jest stosowany w leczeniu pewnych infekcji bakteryjnych, takich jak zakażenie jelit lub pochwy. Jest również stosowany w leczeniu niektórych chorób przenoszonych drogą płciową.

Tindamax mogą być również wykorzystywane do celów innych niż wymienione w tym leków przewodnika.

Nie należy stosować Tindamax jeśli jesteś uczulony na tinidazolem lub metronidazol (Flagyl), albo jeśli jesteś w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży. Nie należy karmić piersią dziecko podczas stosowania leku Tindamax. Jednak można rozpocząć pielęgnację jeszcze 3 dni po wykonaniu ostatniej dawki. Nie przechowuj mleka otrzymasz z pompą piersią podczas stosowania leku Tindamax.

Ważna informacja

Zanim zastosuje się Tindamax, należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje choroba nerek (lub jeśli jesteś na dializę), padaczkę lub inne zaburzenie napadowe, zaburzenia krwinek, takich jak niedokrwistość lub niskich płytek krwi lub słabym układem odpornościowym.

Wziąć Tindamax pełny zalecany okres czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone. Tindamax nie leczeniu infekcji wirusowych, takich jak wspólny grypy zimno lub. Nie należy pić alkoholu podczas przyjmowania leku i przez co najmniej 3 dni po krańce leczenia.

Lek podobny do tynidazolu spowodował raka u zwierząt laboratoryjnych. Nie wiadomo, czy tinidazol będzie miał takie samo działanie u zwierząt lub u ludzi. Porozmawiaj z lekarzem na temat indywidualnego ryzyka.

Nie należy stosować Tindamax jeśli jesteś uczulony na tinidazolem lub metronidazol (Flagyl), albo jeśli jesteś w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży. Tynidazolu mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Tindamax i przez co najmniej 3 dni po ostatniej dawce. Możesz zacząć pielęgnację znowu 3 dni po ostatniej dawce lub Tindamax. Jeśli podczas leczenia używasz laktator, wyrzucić mleka otrzymasz biorąc Tindamax. Nie karmić go do swojego dziecka.

Przed zastosowaniem leku

Aby upewnić się, że można bezpiecznie przyjąć Tindamax, należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych innych warunków

choroba nerek (lub jeśli jesteś na dializę)

padaczkę lub inne zaburzenie napadowe

zaburzenia komórek krwi, takich jak anemia i niskich płytek; lub

słaby system immunologiczny.

Rząd kategorii ciąża C. Nie ma Tindamax w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Lek podobny do tynidazolu spowodował raka u zwierząt laboratoryjnych. Nie wiadomo, czy tinidazol będzie miał takie samo działanie u zwierząt lub u ludzi. Porozmawiaj z lekarzem na temat indywidualnego ryzyka.

Weź Tindamax dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Weź Tindamax z jedzeniem.

Niektóre zakażenia traktuje się tylko jedną dawkę. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie udostępniaj Tindamax z inną osobą, nawet jeśli mają takie same objawy masz.

Jeśli leczeniu chorobami przenoszonymi drogą płciową, upewnij się, że partner seksualny ma lekarska być traktowany również.

Przyjmować tego leku dla pełnego zalecany okres czasu. Twoje objawy mogą poprawić, zanim infekcja jest całkowicie wyczyszczone. Tindamax nie leczeniu infekcji wirusowych, takich jak wspólny grypy zimno lub. Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Nie należy pić alkoholu podczas przyjmowania Tindamax i przez co najmniej 3 dni po krańce leczenia. Możesz mieć nieprzyjemne skutki uboczne, takie jak szybkie bicie serca, ciężkie nudności, wymioty, pocenie się, a ciepło lub mrowienie pod skórą.

Sprawdzić etykietę produktu i innych leków używanych, takich jak płyn do płukania lub kaszlu i zimnych leków. Alkohol w tych produktach może również spowodować reakcję jeśli używać ich podczas robienia Tindamax.

Jak należy stosować Tindamax?

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Tindamax: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz poważne skutki uboczne, takie jak

gorączka, dreszcze, bóle mięśni, objawy grypopodobne

drętwienie, pieczenie lub ból, mrowienie uczucie; lub

Zajęcie (drgawki).

Mniej poważne Tindamax działania niepożądane mogą obejmować

świąd lub wydzielina z pochwy

nudności, wymioty, utrata apetytu, niestrawność

zaparcie, biegunka, skurcze żołądka

uczucie osłabienia lub zmęczenia

bóle głowy, zawroty głowy; lub

metaliczny lub gorzki smak w ustach

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach używanych, zwłaszcza

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

jakikolwiek inny antybiotyk

cieńsza krwi takie jak warfaryna (Coumadin)

Co należy unikać?

cyklosporyna (Gengraf, Neoral, Sandimmune)

fluorouracyl (Adrucil, Efudex, Carac, Flurorplex)

izoniazyd (w leczeniu gruźlicy)

Tindamax skutki uboczne

litu (Lithobid, Eskalith)

Dziurawiec

takrolimus (Prograf)

leki przeciwdepresyjne, takie jak nefazodon

leki przeciwgrzybicze, takie jak klotrimazol (Mycelex Troche), itrakonazol (Sporanox), ketokonazol (Extina, Ketozole, Nizoral, Xolegal) lub worykonazolu (Vfend)

barbituran, takie jak fenobarbital (Solfoton) i inne

serca lub ciśnienia krwi, lek, takich jak diltiazem (Cartia CARDIZEM), felodypina (Plendil), nifedypinę (Nifedical, Procardia), werapamil (Calan, Covera, ISOPTIN, VERELAN) i inne

HIV leki, takie jak atazanawir (Reyataz), delawirydyną (rescriptor), efawirenz (SUSTIVA) etrawiryna (Intelence), fosamprenawir (Lexiva), indinawir (Crixivan), nelfinawirem (Viracept), newirapina (Viramune), sakwinawir (Invirase), lub rytonawir (Norvir); lub

zajęcie leki takie jak karbamazepina (Carbatrol, Tegretol), felbamatu (Felbatol), okskarbazepiny (Trileptal), fenobarbital (Solfoton), fenytoina (Dilantin) lub prymidon (Mysoline).

Ta lista nie jest kompletna i inne leki mogą wchodzić w interakcje z Tindamax. Należy poinformować lekarza o wszystkich leków używanych. Obejmuje to na receptę, over-the-counter, witaminy i produkty ziołowe. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Tinidazol jest dostępny na receptę pod marką Tindamax. Inne preparaty marki lub generyczne mogą być również dostępne. Należy zapytać farmaceutę, wszelkie pytania na temat tego leku, zwłaszcza jeśli jest to dla ciebie nowa.

Tindamax 500 mg – różowe, owalne, z rowkiem tabletek.

Tindamax 250 mg – różowe, okrągłe, zdobył kapsułek.

01.03.10 / 14/2010 08:49:23.

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenia historii 10+ lat rząd zatwierdził 2004

Bakteryjne zapalenie pochwy miejscowego metronidazol, klindamycyna, Cleocin, tinidazol

Rzęsistkowica metronidazol, Flagyl, tinidazol, Flagyl IV

Giardiasis metronidazol, Flagyl, albendazolu, tinidazol, nitazoksanid

Amebiaza doksycyklina, metronidazol, Flagyl, tinidazol, Vibramycin, chlorochina

Jakie inne leki wpłynie Tindamax?

Tindamax (tinidazol)

Co robi moje leki wyglądać?