tiotropium (droga oddechowa) opis i nazwy firmowe

Tiotropium jest stosowany do leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). COPD jest chorobą płuc, która obejmuje przewlekłe zapalenie oskrzeli (obrzęk rur prowadzących do płuc i rozedma płuc), (uszkodzenie pęcherzyków w płucach). Jest również stosowany jako leczenie podtrzymujące astmy u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych.

Tiotropium należy do rodziny leków znanych jako leki rozszerzające oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela są wdychane przez usta, aby pomóc otworzyć oskrzeli (dróg oddechowych) w płucach. Jest ono wykonane przez drogi oddechowe (inhalator) i zwiększyć przepływ powietrza do płuc.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność wziewnie tiotropium w leczeniu astmy u dzieci w wieku 12 lat i starszych. Jednakże, bezpieczeństwa i skuteczności stosowania wziewnego tiotropium nie zostało ustalone u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Spray; Capsule

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność wziewnie tiotropium u osób starszych.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Nie należy również zaprzestać stosowania tego leku lub jakiegokolwiek leku na astmę, nie mówiąc o tym lekarzowi. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z oddychaniem.

Inne interakcje

Lek zwykle przychodzi z instrukcją pacjentów. Przeczytaj je przed użyciem leku należy uważnie. Jeśli nie rozumiesz instrukcji lub masz pytania dotyczące korzystania z inhalatora, należy skonsultować się z lekarzem.

Innych problemów medycznych

Użyj tego leku w tym samym czasie każdego dnia.

Dawkowanie

Spiriva® Kapsułki należy używać wyłącznie z urządzeniem HandiHaler®. Nie połykać kapsułki. Spiriva® Kapsułki należy wdychać wyłącznie przez usta (doustnej inhalacji). Nie należy korzystać z urządzenia HandiHaler® z żadnymi innymi lekami.

Nie dopuścić proszku z kapsułki, aby dostać się do oczu. Jeśli proszek nie dostać się do oczu, może powodować zaburzenia widzenia i rozszerzenie źrenicy (zwiększony rozmiar źrenicy). Jeśli tak się stanie, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Aby korzystać z Spiriva® HandiHaler®

Aby korzystać z inhalatora Spiriva® Respimat®

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Nie stosować leku częściej niż raz na 24 godziny.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Zostaw kapsułek w blistrze, dopóki nie są gotowe do stosowania leku. otworzyć tylko jeden blister w czasie, gdy jesteś gotowy, aby usunąć kapsułkę i umieścić go w urządzeniu HandiHaler®. Po otwarciu blistra, należy kapsułkę razu. Po użyciu pierwszej kapsułki, 2 pozostałe kapsułki należy stosować w ciągu najbliższych 2 kolejne dni. Kapsułki są przypadkowo narażone na działanie powietrza i nie przeznaczonych do natychmiastowego użytku należy wyrzucić.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy uważnie podczas używania tego leku, aby zobaczyć, czy działa prawidłowo i aby zmniejszyć żadnych niepożądanych efektów.

Nieodebrane Dawka

Ten lek nie zatrzyma skurcz oskrzeli, która już się rozpoczęła. Lekarz daje inny lek do użycia w przypadku ostrego ataku.

Przechowywanie

Tiotropium może powodować reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny i obrzęk naczynioruchowy. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli wystąpi wysypka skórna, świąd, duszność, trudności z oddychaniem, jak i dużych, ula, jak obrzęk na twarzy, powiek, warg, języka, gardła, rąk, nóg, stóp lub narządów płciowych po zastosowaniu leku.

Ten lek może powodować paradoksalny skurcz oskrzeli, co oznacza, świszczący oddech lub będzie jeszcze gorzej. Paradoksalny skurcz oskrzeli mogą być groźne dla życia. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz kaszel, trudności w oddychaniu, duszność, świszczący oddech lub po zastosowaniu leku.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz jakiekolwiek zmiany w oczach, takie jak ból oczu, podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, halo wizualnych lub kolorowych obrazów z efektu czerwonych oczu podczas używania tego leku. Lekarz może zalecić, aby mieć oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz zmniejszenie objętości moczu, zmniejszenie częstości oddawania moczu, trudności w oddawaniu moczu lub bolesne oddawanie moczu.

Ten lek może powodować zawroty głowy lub zaburzenia widzenia. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy lub nie jest w stanie dobrze widzieć.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]), leki stosowane w kontrolowaniu apetytu, astma, przeziębienia, kaszel, katar sienny lub problemy z zatokami i suplementów ziołowych i witamin.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.