Tobi Podhaler

Klasa terapeutyczna: antybiotyki

Używa Dla Tobi Podhaler

Klasa chemiczna: aminoglikozydowe

Tobramycyna należy do grupy leków zwanych aminoglikozydowe antybiotyki. Działa poprzez zabijanie bakterii lub zapobiegania ich wzrost. Jednak ten lek nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków tobramycyny inhalacji u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania dotyczące relacji wieku do skutków Bethkis® nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej.

Przed rozpoczęciem korzystania z Tobi Podhaler

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków Tobi® u pacjentów geriatrycznych.

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do skutków Tobi® Podhaler ™ nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, geriatryczne żadne specyficzne problemy zostały udokumentowane na bieżąco. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących ten lek.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają tobramycyny. To nie może być specyficzny dla Tobi Podhaler. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Użyj tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Przechowywać zastosowaniem leku do czasu pełnego leczenia, nawet jeśli Ty lub Twoje dziecko poczuje się lepiej po kilku pierwszych dawkach. Twoja infekcja nie może wyjaśnić, czy przerwać stosowanie leku zbyt szybko.

Tobramycyna zwykle przychodzi z instrukcją pacjentów. Przeczytaj je przed zastosowaniem leku należy uważnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz roztwór do inhalacji

Jeśli używasz kapsułki do inhalacji

Jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki na mukowiscydozę, należy przy nich jak to było przed rozpoczęciem korzystania tobramycynę, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Jednakże, nie należy umieszczać żadnych innych wziewnego leku w rozpylaczu w tym samym czasie, którego używasz tobramycyny. Inne leki wziewne mogą być stosowane w czystej rozpylacza przed lub po leczeniu z tobramycyną. Zaleca się, aby Tobi® Podhaler ™ została podjęta w ubiegłym.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Właściwe użytkowanie tobramycyny

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać w lodówce. Nie zamrażać.

Jeśli nie można przechowywać roztworu tobramycyny do inhalacji w lodówce, przechowywać lek w foliowym woreczku w temperaturze pokojowej z dala od źródła ciepła lub światła. Nie należy stosować leku nieschłodzone po 28 dniach.

Przechowywać kapsułek Tobi® Podhaler ™ w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Utrzymuj kapsułek i urządzenie Podhaler ™ w suchym miejscu.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Środki ostrożności podczas używania Tobi Podhaler

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może powodować utratę słuchu. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli zauważy się jakiekolwiek zmiany w rozprawie lub jeśli masz dzwonienie w uszach, bóle głowy, nudności, wymioty, zawroty głowy lub.

Lekarz może chcieć przetestować słuch, gdy pacjent jest leczony z tobramycyny. Należy poinformować lekarza, jeśli już mają problemy ze słuchem przed zastosowaniem leku.

Stosowanie leku może powodować uszkodzenie nerek. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma którykolwiek z następujących objawów: krew w moczu, zmiany w częstości oddawania moczu, trudności w oddychaniu, zwiększone pragnienie, obrzęk stóp lub podudzi lub słabości.

Kiedy oddychasz w tym leku, może masz kaszel lub problemy z oddychaniem. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz kaszel, trudności z oddychaniem lub ucisk w klatce piersiowej po zastosowaniu leku.

Jeżeli którykolwiek z leków nie wydaje się być jak zwykle działa, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania swoich leków bez konsultacji z lekarzem.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Tobi Podhaler Side Effects

TOBI Podhaler (tobramycyna)

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Mukowiscydoza azytromycyna, Zithromax, gentamycyna, Creon, witamina E, tobramycyna, amikacyna, aztreonam, Zenpep, pankrealipazy, Garamycin

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin, klindamycyna, cefaleksyna, Levaquin, lewofloksacyna, Bactrim

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia TOBI Podhaler do łączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.