tobradex: Zastosowania, dawkowanie i skutki uboczne

Czym jest Tobradex?

Deksametazon jest steroidowych. Deksametazon okulistyczny jest stosowany w leczeniu obrzęku związanego z infekcjami bakteryjnymi oka.

Tobradex stosuje się w leczeniu zakażeń bakteryjnych oka.

Tobradex mogą być również wykorzystywane do celów innych niż wymienione w tym leków przewodnika.

Ważna informacja

Skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy zaczynają gorzej lub jeśli nie widać żadnej poprawy stanu po kilku dniach.

Nie dotykać kroplomierzem lub rurki otwór do każdej powierzchni, w tym do oczu lub rąk. Zakraplacz lub rurka otwór jest sterylna. Jeśli zostanie zanieczyszczony, może to spowodować zakażenie w oku.

Zastosuj lekki nacisk do wnętrza rogu oka (koło nosa) po każdej kropli, aby zapobiec płynu z opróżniania swój kanał na rozdarcie.

Nie używaj Tobradex jeśli masz infekcję wirusową lub grzybiczego w oku. Jest on stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie tylko. Nie wiadomo, czy Tobradex będzie szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. Nie używaj Tobradex bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży. Nie wiadomo, czy tobramycyna lub deksametazon przechodzi do mleka. Nie stosować tego leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem, jeśli karmi piersią dziecko.

Co należy omówić z mojego lekarza przed użyciem?

Korzystanie Tobradex krople do oczu lub maści dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli nie rozumiesz tych kierunków, zapytać farmaceutę, pielęgniarkę lub lekarza, aby wyjaśnić je do Ciebie.

Myj ręce przed i po użyciu kropli do oczu lub maści.

Aby zastosować krople do oczu

Wstrząsnąć krople delikatnie, aby mieć pewność, że lek jest dobrze wymieszane. Przechylić głowę lekko do tyłu i pociągnąć w dół na dolnej powiece. Ustaw zakraplacz nad oko. Spójrz w górę i od kroplomierzem. Wycisnąć kroplę i zamknąć oczy. Zastosuj delikatny nacisk do wnętrza rogu oka (koło nosa) przez około 1 minutę, aby zapobiec cieczy z odwadniania swój kanał na rozdarcie. Jeśli używasz więcej niż jednej kropli tego samego oka, należy powtórzyć proces z około 5 minut między kroplami. Jeśli używasz kropli do obu oczu, należy powtórzyć proces w drugim oku.

Aby zastosować maść

Trzymając probówkę w dłoni przez kilka minut do ogrzania go tak, że maść wychodzi łatwo. Przechylić głowę lekko do tyłu i pociągnąć w dół delikatnie na dolnej powiece. Nanieść cienką warstwę maści na dolnej powiece. Zamknij oczy i roll wokół gałki ocznej we wszystkich kierunkach od 1 do 2 minut. Jeśli ubiegasz się inny lek oczu, pozwalają co najmniej 10 minut przed zastosowaniem innych leków.

Nie dotykać kroplomierzem lub rurki otwór do każdej powierzchni, w tym do oczu lub rąk. Zakraplacz lub rurka otwór jest sterylna. Jeśli zostanie zanieczyszczony, może to spowodować zakażenie w oku. Nie wolno stosować żadnych kropli do oczu, które jest odbarwiony lub ma w nim cząstki. Przechowywać w temperaturze pokojowej Tobradex dala od wilgoci i ciepła. Przechowywać butelkę lub rurkę prawidłowo zakryta.

jak tylko pamiętam stosować pominiętej dawki. Jeśli jednak zbliża się pora przyjęcia kolejnej dawki zgodnie z ustalonym harmonogramem, należy opuścić pominiętą dawkę i zastosować następną zgodnie z zaleceniami. Nie należy stosować podwójnej dawki tego leku.

Przedawkowanie Tobradex jest mało prawdopodobne. Jeśli nie podejrzewają przedawkowanie lub jeśli lek został połknięcia skontaktować się z pogotowiem ratunkowym lub powiadomić centrum zatruć o poradę.

Nie dotykać kroplomierzem lub rurki otwór do każdej powierzchni, w tym do oczu lub rąk. Zakraplacz lub rurka otwór jest sterylna. Jeśli zostanie zanieczyszczony, może to spowodować zakażenie w oku. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów, obsługiwania maszyn lub wykonywania innych czynności niebezpiecznych. Tobradex może powodować zaburzenia widzenia. Jeśli wystąpi niewyraźne widzenie, należy unikać tych czynności.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zapytać lekarza, czy należy je nosić w czasie leczenia Tobradex. Po zastosowaniu leku należy odczekać co najmniej 15 minut przed włożeniem soczewek kontaktowych, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Nie należy używać innych kropli do oczu lub leków podczas leczenia Tobradex chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Nie oczekuje się, że następuje przy wykorzystaniu Tobradex poważnych skutków ubocznych.

Niektóre palenie, pieczenie, podrażnienie, może wystąpić swędzenie, zaczerwienienie, niewyraźne widzenie, swędzenie powiek, obrzęk powiek, lub wrażliwość na światło.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych Tobradex i inni mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Nie należy używać innych kropli do oczu lub leków podczas leczenia Tobradex chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej.

Przed użyciem Tobradex, należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje lek doustny steryd takie jak prednizon (Deltasone, Orasone, inne).

Jak stosować Tobradex?

Leki inne niż wymienione tutaj mogą również wchodzić w interakcje z Tobradex. Porozmawiaj z lekarzem i farmaceutą przed podjęciem jakichkolwiek receptę lub over-the-counter leków, w tym preparatów ziołowych.

5.02.4 / 12/2009 4:41:19

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Zapalenie spojówek, bakteryjne okulistyczny cyprofloksacynę, azytromycynę okulistyczny, lewofloksacyna okulistyczny, erytromycyna okulistyczny, gentamycyna okulistyczny, tobramycyna okulistyczny, moksyfloksacyna okulistyczny

Zapalenie rogówki prednizon, triamcynolon, deksametazon okulistyczny, Decadron, Lotemax, kortyzon

Zapalenie błony naczyniowej oka triamcynolon, deksametazon do oczu, azatiopryna, atropina do oczu, Imuran, kortyzon, Durezol

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Co należy unikać?

Tobradex skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Tobradex?

TobraDex (deksametazon / tobramycyna okulistyczny)