tolbutamid

Klasa terapeutyczna: hipoglikemii

Używa Dla tolbutamid

Klasa chemiczna: 1. generacji sulfonylomocznika

Właściwa dieta jest pierwszym krokiem w zarządzaniu cukrzycy typu 2, ale często potrzebne są leki, aby pomóc organizmowi. Tolbutamid należy do grupy leków zwanych sulfonylomoczniki. Powoduje to trzustkę celu zwolnienia insuliny do krwi.

tolbutamid jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla tolbutamid, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na tolbutamid ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków tolbutamid w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków tolbutamid u pacjentów geriatrycznych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z sercem, wątrobą, nerkami lub związanych z wiekiem, które mogą wymagać dostosowania dawki u pacjentów otrzymujących tolbutamid.

Przed użyciem tolbutamid

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia tolbutamid, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Tolbutamid za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie tolbutamid któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie tolbutamid z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę lub jak często używasz tolbutamid, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie tolbutamid. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Postępuj ostrożnie specjalny plan posiłków lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania stanu i jest konieczne, jeśli lek jest do prawidłowej pracy. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Dawka tolbutamid będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tolbutamid. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że tolbutamid działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jest bardzo ważne, aby ściśle przestrzegać instrukcji od Twojego zespołu opieki zdrowotnej o

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli zaczniesz mieć ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nudności, ból lub dyskomfort w ramionach, szczęki, pleców, szyi lub; duszność; pocenie się lub wymioty podczas korzystania tolbutamid. Mogą to być objawy poważnego problemu serca, w tym zawału serca.

Tolbutamid mogą spowodować niski poziom cukru we krwi. Jednak może również wystąpić, jeśli opóźnienie lub pominięcia posiłku lub przekąski, pić alkoholu, wykonywać więcej niż zwykle, nie może jeść z powodu nudności lub wymioty, podjąć pewne leki, lub wziąć tolbutamid z innym typem leku na cukrzycę. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi musi być traktowane zanim doprowadzą do utraty przytomności (omdlenie). Różni ludzie czują się różne objawy niskiego poziomu cukru we krwi. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie objawy niskiego poziomu cukru we krwi, które zwykle mają więc można traktować je szybko.

Objawy niskiego poziomu cukru we krwi należą niepokój Behavior zmiany podobne do bycia pijany, niewyraźne widzenie; zimne poty; błąd; chłodna, blada skóra, trudności w myśleniu; senność; nadmierny głód, szybkie bicie serca, ból głowy (kontynuowanie), nudności, nerwowość; koszmary ; niespokojny sen; drżenie; zaburzenia mowy lub zmęczenie lub osłabienie.

W przypadku wystąpienia objawów niskiego poziomu cukru we krwi, spożyć kilka kostek cukru lub żel, syrop kukurydziany, miód, lub kostki cukru lub pić sok owocowy, bez diety bezalkoholowym, lub cukru rozpuszczonego w wodzie. Należy także sprawdzić swoją krew za niski poziom cukru we krwi. Glukagon jest używany w sytuacjach awaryjnych, gdy wystąpią ciężkie objawy takie jak drgawki (drgawki) lub utraty przytomności. Posiada zestaw glukagonu dostępne, wraz ze strzykawki lub igły, i wiedzieć, jak z niego korzystać. Członków gospodarstwa domowego powinni również wiedzieć, jak z niego korzystać.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Prawidłowe użycie tolbutamid

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Środki ostrożności podczas korzystania z tolbutamid

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Cukrzyca typu 2 metformina, insulina aspart, glipizyd, Januvia, glimepiryd, Victoza, Lantus, gliburyd, pioglitazonu, Invokana, Tradjenta, Glucophage, Janumet, Actos, Levemir, NOVOLOG, Humalog, Amaryl, Farxiga, Onglyza, WELCHOL, Glucotrol, Trulicity sitagliptyna, Bydureon

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia tolbutamid połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

tolbutamid Side Effects

tolbutamid