tolkaponu (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Tolkapon stosuje się w kombinacji z lewodopą i karbidopy w leczeniu objawów choroby Parkinsona.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania nad tym lekiem zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych. Nie określono potencjalne zastosowanie tolkaponu dzieci.

Ryzyko wystąpienia halucynacji (rzeczy, widzenie, słyszenie, lub uczucie, które nie istnieją) może być zwiększone u pacjentów w wieku powyżej 75 lat.

Tablet

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

alergie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Pediatryczny

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

geriatryczna

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza, aby pomóc swojej kondycji jak najwięcej. Nie należy przyjmować więcej lub mniej od niego, a nie brać go częściej lub rzadziej, niż lekarz nakazał.

Istotne jest to, że kiedy lekarz omówić ryzyko tego leku i to przeczytać i podpisać pisemną zgodę na przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

Inne interakcje

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Innych problemów medycznych

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Dawkowanie

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Tolkapon może mieć poważny wpływ na wątrobę. Musisz mieć regularne badania krwi zrobić, aby upewnić się, że lek nie wpływa na wątrobę.

Ponieważ tolcapone może mieć poważny wpływ na wątrobę, należy obserwować pod kątem objawów tych efektów. Objawy obejmują ciemny mocz, swędzenie światło kolorowe stolce; utrata apetytu, nudności (ciągłe); tkliwość w prawej górnej części jamy brzusznej, niezwykłą senność, otępienie, lub uczucie słaby; zmęczenie lub osłabienie lub żółte oczy lub skórę. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przerywać stosowania tolkaponu bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia.

Tolkapon może powodować zawroty głowy lub zawroty głowy, senność, osłabienie lub trudności w myśleniu i koncentrację. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne, jeśli nie jesteś czujny, dobrze skoordynowana, albo w stanie jasno myśleć.

Mogą wystąpić zawroty głowy, uczucie pustki w głowie, lub omdlenia, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc. Jeżeli macie ten problem, należy skontaktować się z lekarzem.

Omamy (widzenie, słyszenie lub czucie rzeczy, które nie istnieją) mogą wystąpić u niektórych pacjentów. To jest bardziej powszechne u pacjentów w podeszłym wieku.

Mogą wystąpić nudności, zwłaszcza, gdy po raz pierwszy rozpocząć zastosowaniem leku.

Tolkapon powoduje zmianę barwy moczu na jasnożółty. To należy się spodziewać podczas przyjmowania go. Efekt ten jest nieszkodliwy i zniknie po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Nieodebrane Dawka

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Przechowywanie

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Po zatrzymaniu zastosowaniem leku, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.