Topamax

Klasa terapeutyczna: przeciwdrgawkowe

Używa Dla Topamax

Klasa chemiczna: fruktopiranozy

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie przeprowadzono na związku wieku do wpływu kapsułek topiramat lub tabletki, lub Qudexy ™ kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, do leczenia napadów u dzieci w wieku poniżej 2 lat (użytych pojedynczo lub w skojarzeniu z innymi lekami) , Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Trokendi ™ kapsułek o przedłużonym uwalnianiu w leczeniu drgawek u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków kapsułek lub tabletek topiramatu w zapobieganiu migreny u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem Topamax

Chociaż odpowiednie badania na temat związku wieku do wpływu topiramatu nie zostały przeprowadzone w populacji geriatrycznej, nie są spodziewane problemy geriatryczne specyficzne ograniczyć przydatność topiramatu u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów przyjmujących topiramat.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku, zmianie niektórych innych leków przyjmowanych lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają topiramat. To nie może być specyficzny dla Topamax. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Topiramat może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Tabletkę należy połknąć w Trokendi XR ™ przedłużonym uwalnianiu kapsułki całość. Nie otwierać, zgniatać lub żuć kapsułkę.

Należy unikać picia alkoholu z Qudexy ™ XR lub Topamax® lub uniknąć przez 6 godzin przed i 6 godzin po zażyciu kapsułki Trokendi XR ™.

Tabletkę połykać w całości. Nie łamać, miażdżyć ani żuć. Tabletka może gorzki smak, jeśli odbywa się w ustach ani rozgryzać.

Kapsułka posypać Topamax® lub Qudexy ™ XR kapsułki o przedłużonym uwalnianiu mogą być połykane w całości lub otwarte i posypane na małej ilości (1 łyżeczka) miękkiego pokarmu jak jabłkowym. Natychmiast mieszaninę połykać bez rozgryzania pokarmu. Nie przechowuj mieszankę do użycia w późniejszym czasie.

Pij wodę z dodatkowego leku, aby zapobiec kamieni nerkowych.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Właściwe stosowanie topiramatu

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki lub pominięcia zastosowania leku, należy ją tak szybko jak to tylko możliwe. Jeśli następne regularne dawki kapsuły Topamax® lub tabletu wynosi mniej niż 6 godzin jazdy, czekać do tego czasu stosowania leku i opuścić pominiętą dawkę.

W przypadku pominięcia więcej niż 1 dawkę kapsuły Topamax® lub tabletu, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania instrukcji na temat sposobu, aby go ponownie uruchomić.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Środki ostrożności podczas korzystania Topamax

Jest bardzo ważne, aby lekarz lub sprawdzić postępy dziecka w regularnych wizyt w celu sprawdzenia, czy lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Stosowanie leku podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku należy poinformować lekarza od razu.

Pigułki antykoncepcyjne zawierające estrogen może nie działać prawidłowo, jeśli wziąć je ze topiramatu. Aby utrzymać z zajściem w ciążę należy zastosować dodatkową formę antykoncepcji wraz z pigułki antykoncepcyjnej. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ten lek może powodować zaburzenia widzenia, niezdarność lub niestabilność, zawroty głowy, senność lub trudności z myśleniem lub mówienia. Upewnij się, że wiesz, jak Ty lub Twoje dziecko reaguje na ten lek, zanim dysk, urządzeń mechanicznych, wspinać się po górach, pływać, czy cokolwiek innego, co może być niebezpieczne, jeśli nie jesteś czujny, dobrze skoordynowana, albo w stanie myśleć lub zobacz również.

Lek ten doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lekarstwem na katar sienny, alergie, przeziębienia, czy leki przeciwbólowe na receptę lub leków snu. Przed zastosowaniem każdego z tych leków, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko korzysta topiramat skontaktować się z lekarzem.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma zaburzenia widzenia lub ból wokół oczu w trakcie i po leczeniu tym lekiem. Lekarz może chcesz, aby Twoje oczy mają być sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Ten lek może sprawić, że mniej potu, który spowoduje, że temperatura ciała wzrasta. Zachować szczególną ostrożność, aby nie stać się przegrzany podczas ćwiczeń lub gorącej pogody z tego leku. Przegrzanie może doprowadzić do udaru cieplnego i gorących kąpieli i sauny może powodować zawroty głowy lub omdlenia.

Topamax Side Effects

Topamax (topiramat)

Topiramat może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych należy poinformować lekarza od razu.

Ten lek może powodować nudności, drżenie mięśni, problemy z oddychaniem, jedzenie, szybkie bicie serca problemy, niepokój i ból brzucha lub żołądka. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma którykolwiek z tych objawów. Można mieć poważny stan zwany kwasicą metaboliczną (kwas zbytnio we krwi).

Ten lek może powodować powolny wzrost. Dla dzieci, lekarz będzie musiał śledzić wzrostu i masy ciała, aby upewnić się, że dziecko jest prawidłowo rośnie.

Nie nagle przerywać stosowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Zatrzymywanie leku nagle może spowodować, drgawki, aby powrócić lub częściej występuje. Lekarz może chcieć ty lub twoje dziecko w celu stopniowego zmniejszania ilości przyjmowaniu leku przed zatrzymaniem go całkowicie.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli ty lub twoje dziecko mają niezwykłą senność, otępienie, zmęczenie, osłabienie, uczucie ospałości, depresji lub lęku, koszmary lub niezwykle wyraziste sny lub wymioty. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej hiperamonemia encefalopatia.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma nagły ból pleców, ból brzucha lub żołądka, ból przy oddawaniu moczu lub krwawe lub ciemne zabarwienie moczu. Mogą to być objawy kamicy nerkowej.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś lub skórę Twojego dziecka czuje się jak to się pali, indeksowania, swędzenie, lub jeśli masz drętwienie, mrowienie, “mrowienie” lub uczucie mrowienia po zastosowaniu topiramatu.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Migrena Zapobieganie atenolol, propranolol, Depakote, nifedypina, werapamil, topiramat

Zajęcie Zapobieganie clonazepam, Klonopin, diazepam, Valium, Lamictal, topiramat

Lennoxa-Gastauta Zespół topiramat, Onfi, Trokendi XR, klobazam, Banzel, felbamat

Napady diazepam, Valium, Keppra, topiramat, lewetyracetam, Dilantin