Wskazówki dotyczące egzaminów, które przeżyły

Wprowadzenie przez egzaminów może być wyzwaniem, ale staram się nie panikować. Istnieją sposoby, aby pokonać stres egzaminacyjny i upewnić się uzyskać możliwie najlepsze rezultaty.

Wideo: jak radzić sobie z egzaminem

Brzmi banalnie, ale wersja jest kluczem do sukcesu egzamin. Będąc dobrze przygotowany do egzaminów jest najlepszym sposobem na pokonanie stresu i niepokoju, i daje największe szanse na uzyskanie najlepszych gatunków można.

Przed rozpoczęciem przeglądu, ilość pracy, którą trzeba zrobić, może wydawać się przytłaczająca. Być może trzeba będzie studiować na wiele różnych przedmiotów na raz, i łatwo poczuć daunted.

wskazówki kontrolne

Bądź realistyczny harmonogram zmian. Sprawdź, ile masz do zrobienia, a czas trzeba zrobić to w, a następnie rozbicie go na zarządzaniu kawałki. Cel zrobić kilka godzin rewizji każdego dnia, i wymieszać swoje przedmioty, więc nie znudzi.

Znajdź styl rewizyjnej, który Ci odpowiada. Studiowanie sam w cichym pomieszczeniu odpowiada kilka osób, ale nie każdy lubi pracować w ciszy. Spróbuj zagrać muzykę cicho w tle, lub rewizji z przyjacielem (ale nie pozwól im cię rozpraszać!).

Dostosuj swoje notatki, aby uczynić je bardziej osobiste. Eksperyment z kolorowym kodowaniem, notatki na kartkach, diagramów czy cokolwiek pomaga nauczyć się tematu.

Upewnij się, że rozumiesz wszystko. Jeśli natkniesz się na coś, czego nie rozumiem, starają się znaleźć nowe źródło informacji, które pomogą Ci zrozumieć. Wystarczy zapamiętywać to nie pomoże Ci w egzaminie. Nie bój się poprosić nauczyciela lub przyjaciela o pomoc, jeśli jest to potrzebne.

Spójrz na ostatnie egzaminacyjne. Oznacza to, że można zapoznać się z topografią i rodzaj pytań, zostaniesz poproszony. Ćwicz ukończenie prac egzaminacyjnych w ustalonym terminie, aby poprawić swoją technikę egzaminu.

Weryfikacja jest ważną częścią egzaminu sukces, ale ważne jest też, aby nie przesadzić. Studiowanie godzinami tylko sprawi, że zmęczony i zrujnować swoją koncentrację, co może powodować nawet bardziej niespokojny.

Trochę odpoczynku i relaksu

Stres jest naturalnym uczuciem, które jest zaprojektowane tak, aby pomóc nam poradzić sobie w trudnych sytuacjach. W małych ilościach, to jest dobre dla ciebie, ponieważ pcha ci ciężko pracować i robić swoje najlepsze.

Ale zbyt dużo stresu może powodować bóle głowy i inne problemy. Biorąc regularne krótkie przerwy podczas pracy może pomóc. Przerwa co 45 do 60 minut jest o prawo.

Podczas przerw, coś relaksujący, takich jak czytanie książki lub wyjazdem na krótki spacer robić. Biorąc swój umysł od pracy pomogą Ci wrócić do niej uczucie odświeżenia. Może ona również pomóc, jeśli spotkać się po każdej sesji rewizji. Na przykład można wziąć długą kąpiel lub obejrzeć dobry DVD.

Jeżeli nie jesteś zmianą, korzystanie z wolnego czasu, aby uciec od swoich książek i zrobić coś fizycznej. Ćwiczenie jest dobre dla podjęcia swój umysł od stresu i utrzymanie jest pozytywna, a to pomoże Ci lepiej spać.

Jeśli nadal uczucie podkreślił, że ważne jest, aby porozmawiać z kimś, komu ufasz, jak członka rodziny, nauczyciela lub przyjaciela. Wiele osób uważa, egzaminy trudne do czynienia, więc nie wstydź się prosić o pomoc.

Jak obchodzić dni egzamin

To normalne, że w dniach nerwowego egzamin, ale nie pozwól, nerwy przejąć. Zacznij dzień od dobrego śniadania i dać sobie dużo czasu, aby dostać się do sali egzaminacyjnej. Pamiętaj, aby zabrać wszystko, co potrzebne, w tym ołówki, długopisy i kalkulator. Butelka wody i niektórych tkankach są również użyteczne.

Po rozpoczęciu egzaminu, poświęć kilka minut na przeczytanie instrukcji i pytania, aby wiedzieć dokładnie, co się od ciebie oczekuje. Zapytaj przełożonego egzamin, jeśli coś jest niejasne – są w stanie Ci pomóc.

Zaplanuj, ile czasu trzeba na każde pytanie. Nie denerwuj się, jeśli utkniesz na pytanie, ale staramy się zostawić sobie wystarczająco dużo czasu na koniec wrócić do niego. Nawet jeśli jesteś bardzo zakłopotany, zgaduje jest lepsza niż pozostawiając puste.

Gdy egzamin się skończy, nie spędzają zbyt dużo czasu nad nim dzieje w twojej głowie lub martwić. Oprzeć się pokusie, aby porównać swoje odpowiedzi z tymi przyjaciółmi. Jeśli masz więcej egzaminów przyjść, skupić się na następnym zamiast.

17/02 /

17/02 /

Radzenie sobie z egzaminem

Każdy ma uczucia niepokoju w pewnym momencie w ich życiu, ale zbyt wiele może być oznaką czegoś bardziej poważnego

Informacje na temat sposobu osiągnięcia zrównoważonej diety, wskazówki, które pomogą Ci uzyskać dostęp do 5 razy dziennie, plus rada dla wegetarian

Dlaczego czuję niepokój i panikę?

Zdrowe odżywianie