Wybory chirurgiczny dla kobiet z DCIS lub raka piersi

Macie raka przewodowego in situ (DCIS), raka piersi, lub które mogą być usunięte w operacji? Jeśli tak, możesz być w stanie wybrać, jaki rodzaj operacji piersi mieć. Często wybór jest między piersi oszczędzających operacji (zabiegu, który wyjmuje z rakiem i pozostawia większość piersi) i mastektomii (zabieg operacyjny, który usuwa całą pierś).

Kiedy zdiagnozowano leczenie zwykle nie zacząć od razu. Nie powinno być wystarczająco dużo czasu, aby spotkać się z chirurgów z rakiem piersi, poznać fakty dotyczące wyborów chirurgii i myśleć o tym, co jest dla Ciebie ważne. Uczyć się można pomogą Ci dokonać wyboru można czuć się dobrze.

Porozmawiaj z rakiem piersi chirurga o swoich wyborów. Dowiedzieć się

Pamiętaj, aby zadać wiele pytań i dowiedzieć się jak najwięcej jak to tylko możliwe. Można także porozmawiać z członkami rodziny, przyjaciółmi lub innymi, którzy mieli operację.

Po rozmowie z chirurgiem, myśleć o drugą opinię. Druga opinia oznacza uzyskanie porady innego lekarza. Ten lekarz może powiedzieć o innych możliwościach leczenia. Albo, może on lub ona uzgodnić z radą otrzymany od pierwszego lekarza.

Niektórzy ludzie martwić rani uczucia swojego chirurga, jeśli oni dostać drugą opinię. Ale to jest bardzo powszechne i dobrych lekarzy nie przeszkadza. Ponadto, niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają. Jest lepiej, aby uzyskać drugą opinię, niż martwić się, że dokonał złego wyboru.

Jeśli uważasz, że masz mastektomii, jest to również dobry czas, aby dowiedzieć się o rekonstrukcji piersi. Myśl o spotkaniu z rekonstrukcyjnej chirurga plastycznego, aby dowiedzieć się o tym zabiegu i jeśli wydaje się dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Każdy plan ubezpieczeń jest inna. Wiedząc, jak bardzo twój plan będzie płacić za każdego rodzaju operacji, w tym odbudowy, specjalne biustonosze, protez i innych koniecznych zabiegów mogą pomóc Ci zdecydować, która operacja jest dla Ciebie najlepszy.

Większość kobiet z DCIS lub raka piersi, które mogą być leczone chirurgicznie posiada trzy możliwości wyboru operacji.

Operacje piersi oszczędzających oznacza chirurg usuwa tylko DCIS lub raka i trochę zdrowej tkanki wokół niego. Jeśli masz raka, chirurg usunie również jeden lub więcej węzłów chłonnych spod ramienia. Chirurgia sparing piersią zazwyczaj utrzymuje piersi patrząc podobnie jak to miało miejsce przed operacją. Inne słowa do operacji oszczędzających piersi obejmują

Po operacji oszczędzającej piersi, większość kobiet otrzymują również radioterapię. Celem tego zabiegu jest utrzymanie raka od powrotu w tej samej piersi. Niektóre kobiety będą również musiały chemioterapię, terapię hormonalną i / lub ukierunkowanej terapii.

W mastektomii, chirurg usuwa całe piersi, zawiera DCIS przeciwnowotworową. Istnieją dwa główne rodzaje mastektomii. Oni są

Niektóre kobiety muszą również radioterapię, chemioterapię, terapię hormonalną i / lub ukierunkowanej terapii.

Jeśli masz mastektomii, możesz nosić protezę piersi (formularz podobny) w biustonosz lub operację rekonstrukcji piersi.

Można mieć rekonstrukcji piersi w tym samym czasie, co mastektomii lub w dowolnym momencie po. Ten rodzaj operacji jest wykonywana przez chirurga plastycznego z doświadczeniem w chirurgii rekonstrukcji. Chirurg wykorzystuje implant lub tkanki z innej części ciała, aby utworzyć kształt podobny do piersi, która zastępuje piersi, który został usunięty. Chirurg może także formę sutek i dodać tatuaż, który wygląda jak brodawki (ciemny obszar wokół sutka).

Istnieją dwa główne rodzaje operacji rekonstrukcji piersi

Rekonstrukcja piersi z implantem jest często odbywa się w etapach. Pierwszy etap jest nazywany rozszerzenie tkanek. To jest, gdy chirurg plastyczny kładzie balon ekspandera pod mięsień piersiowy. Ciągu wielu tygodni soli (słona woda) są dodawane do opcjonalnego rozciągnąć mięśnie klatki piersiowej i skórę na wierzchu. Sposób ten sprawia, że ​​kieszeń do implantu.

Gdy kieszeń jest prawidłowy rozmiar, chirurg usunie ekspandera i umieścić implant (wypełniony solą fizjologiczną lub żelem silikonowym) do kieszeni. Stwarza to nowy kształt piersi podobne. Chociaż ten kształt wygląda jak piersi, nie będzie miał te same uczucia w nim, bo nerwy zostały wycięte podczas mastektomii.

Implanty piersi nie trwać całe życie. Jeśli chcesz mieć implantu, są szanse, trzeba będzie więcej operacji później usunąć lub wymienić. Implanty mogą powodować problemy, takie jak twardość sutka, ból i infekcję. Implant może również złamać, przenieść lub przesunąć. Te problemy mogą się zdarzyć wkrótce po zabiegu lub lat później.

W chirurgii klapka tkanki, rekonstrukcyjnej chirurg plastyczny buduje nowy kształt piersi, jak z mięśni, tłuszczu i skóry pobranej z innych części ciała (najczęściej brzuch, plecy, lub pośladków). Ten nowy kształt piersi jak powinien trwać przez resztę swojego życia. Kobiety, które są bardzo cienkie lub otyłość, palą lub mają poważne problemy zdrowotne często nie mogą mieć operację klapy tkanek.

Gojenie po zabiegu klapka tkanki często trwa dłużej niż gojenia po zabiegu implant piersi. Możesz mieć inne problemy, jak również. Na przykład, jeśli masz usunięto mięsień, możesz stracić siłę w strefie, z której został wzięty. Albo może masz infekcję lub masz problemy z ran. Operacja klapa Tissue jest najlepiej wykonane przez rekonstrukcyjnej chirurga plastycznego, który ma specjalne szkolenie w tego typu operacji i zrobił to wiele razy wcześniej.

Aby dowiedzieć się więcej o rekonstrukcji piersi, zobacz sekcję Zasoby.

Wykresy w tej sekcji mogą pomóc porównać różne operacje ze sobą. Zobacz, jak operacje są podobne i jak są one różne.

Większość ludzi ma jakiś ból po zabiegu.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką przed operacją temat sposobów kontroli bólu po zabiegu. Również powiedzieć im, jeśli kontrola bólu nie działa.

Jeśli zdecydujesz się na operację oszczędzające piersi, zazwyczaj potrzeba radioterapii. Zabiegi promieniowania są zwykle podawana przez 5 dni w tygodniu przez 5 do 8 tygodni.

Jeśli masz mastektomii, może trzeba jeszcze radioterapii.

Bez względu na to, która operacja wyboru, może być konieczne

Aby uzyskać lepsze wyobrażenie o tym, czego się spodziewać, zapytaj swojego lekarza, czy można zobaczyć zdjęcia przed i po innych kobiet, które miały różne rodzaje operacji.

Pamiętaj, że nawet jeśli operacja pozostawia blizny, gdzie chirurg przeciąć skórę i zszywane z powrotem razem, mają tendencję do zanikania w miarę upływu czasu.

Ze wszystkich trzech operacjach, może trzeba więcej operację usunięcia węzłów chłonnych z pod ramię. Po węzły chłonne usunięte może spowodować obrzęk limfatyczny.

Nie Badania wykazały, że kobiety, które operacji piersi oszczędzające żyć tak długo, jak kobiety, którzy mają mastektomii. To nie zmieni się, jeśli masz również rekonstrukcję.

Po rozmawiał z chirurgiem raka piersi i dowiedziałem się faktów, możesz także porozmawiać ze swoim współmałżonkiem lub partnerem, rodziną, przyjaciółmi lub innymi kobietami, które miały operację raka piersi.

Następnie zastanów się, co jest dla Ciebie ważne. Z myślą o tych pytań i rozmowy z innymi osobami je może pomóc