z 7 typów łuszczycy

Wiedząc, jaki rodzaj łuszczycy masz pomaga lekarz zrobić plan leczenia. Większość ludzi ma tylko jeden typ na raz. Czasami, po objawy odejść, to nowa forma łuszczycy będzie pojawiają się w odpowiedzi na spuście.

Dla niektórych osób z łuszczycą, jesienią i zimą przynieść krótszych dni, chłodniejszych temperatur i pogarszających się objawów łuszczycy; Nie rozpaczaj. Nie trzeba do trudnych go aż do wiosny, licząc dni aż dostaniesz ulgę od łuszczycy; Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania siedmiu o łuszczycy w jesieni i zimie.

Jest to najbardziej popularny typ. Około 8 na 10 osób z łuszczycą mają tego rodzaju. Można usłyszeć lekarz nazywają to “łuszczycy zwyczajnej”.

Plaque przyczyny łuszczycy podniesiony, stan zapalny, zaczerwienienie skóry pokryte srebrzystymi, białych łusek. Plamy te mogą swędzieć i spalić. Może pojawić się w dowolnym miejscu na swoim ciele, ale często pojawia się w tych dziedzinach

Tego typu często rozpoczyna się u dzieci i młodych dorosłych. Dzieje się to w czasie krótszym niż 2% przypadków.

Wysiewnej łuszczyca powoduje małe, różowo-czerwone plamy na skórze. Często pojawiają się one na własną

wyzwalacze m.in.

Ten typ łuszczycy może odejść w ciągu kilku tygodni, nawet bez leczenia. Niektóre przypadki są jednak bardziej uparty i wymaga leczenia.

Ten typ pojawia się w obszarach, które są jaskrawoczerwone, gładkie i lśniące, ale nie mają łuski. Jest zwykle w tych miejscach

Łuszczyca odwrócona może pogorszyć z poceniem się i tarcie. Gromadzeniu drożdży może go wyzwolić.

Ten rodzaj łuszczycy jest rzadkością i najczęściej pojawia się u osób dorosłych. Powoduje to guzki wypełnione ropą (krosty) otoczone czerwoną skórą. Te mogą wyglądać zakaźne, ale nie są.

Ten typ może pokazać się na jednym obszarze ciała, takich jak na dłoniach i stopach. Czasem obejmuje większość swojego ciała, które nazywa się “uogólniony” łuszczyca krostkowa. Gdy tak się dzieje, może to być bardzo poważne, więc natychmiast wezwać pomoc medyczną.

Uogólniona łuszczyca krostkowa może powodować

wyzwalacze m.in.