Zabiegi bóle zatok: leki zmniejszające przekrwienie, leki przeciwbólowe, nawadnianie nosa i więcej

alergie Trends

Twoje zatkane zatoki może dać ci ból i ciśnienie powyżej nosa i między oczami, ale prawo leczenie może przynieść ulgę. Po pierwsze, trzeba dowiedzieć się, czy ból głowy zatokowy jest przyczyną twoich dolegliwości.

Zazwyczaj bóle zatok powodować

Jeśli ból głowy ból jest jedynym objawem, to prawdopodobnie nie masz bóle zatok. Zatokowy ból głowy zwykle ma inne objawy, jak również, w tym

Lekarz może zalecić leczenie bólu i przyczyn swojej bóle zatok w tym samym.

Oto kilka rzeczy, które można wypróbować

Over-the-counter leki przeciwbólowe. Leki takie jak paracetamol, ibuprofen lub naproksen sodu może pomóc. Zawsze przeczytać i przestrzegać etykiety, a nie korzystać z nich przez okres dłuższy niż 10 dni, w czasie, bez konsultacji z lekarzem.

Leki zmniejszające przekrwienie. Leki te, które można kupić bez recepty, pomaga otworzyć zablokowane zatok. Robią to poprzez zmniejszenie obrzęku i śluz w swoim nosowych.

postępować zgodnie z instrukcjami. Nie używaj sprayów do nosa decongestant dłużej niż 3 dni z rzędu, ponieważ można uzyskać zatorów odbicia po zatrzymaniu leku. I nie używać leki obkurczające błonę śluzową jamy ustnej przez okres dłuższy niż 7 dni. Jeśli jesteś już biorąc lek na ból, upewnij się, że zmniejszający przekrwienie nie ma to jak dobrze.

Spraye do nosa sterydów. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać te spraye i inne leki stosowane w celu zmniejszenia zatorów i ból.

Leki przeciwhistaminowe. Te leki mogą pomóc, jeśli twoje problemy zatok są spowodowane alergią.

Miej nosowych wilgotne. Suche powietrze może podrażnić zatok, więc należy używać nawilżacza lub parownika. Inne opcje obejmują gospodarstwa ciepły, mokry ręcznik na twarz na kilka minut, lub przy użyciu spray do nosa roztwór soli fizjologicznej.

Użyj słonej wody. Uzyskaj strzykawki żarówki lub neti pot i wypłukać zatok ze słoną wodą. Nawilża i pomaga oczyścić śluz od nosowych, co pomaga zmniejszyć ciśnienie.