Zabiegi kiła i narkotyki

Gdy zdiagnozowanych i leczonych we wczesnym stadium rozwoju, kiła jest łatwa do wyleczenia. Preferowaną metodą leczenia na wszystkich etapach jest penicylina, antybiotyk, lek, który może zabić organizmu, który powoduje kiłę. Jeśli jesteś uczulony na penicylinę, lekarz zaproponuje inny antybiotyk.

Jeden zastrzyk penicyliny może powstrzymać choroby z postępującą jeśli już zainfekowany przez okres krótszy niż rok. Jeśli miał syfilis dłużej niż rok, może potrzebować dodatkowych dawek.

Penicylina jest zalecane tylko zabieg dla kobiet ciężarnych z kiłą. Kobiety, które są uczulone na penicylinę można poddać procesowi odczulanie, które mogą umożliwić im podjęcie penicylinę. Nawet jeśli jesteś traktowany na kiłę w czasie ciąży, noworodek powinien również otrzymać leczenie antybiotykowe.

Pierwszy dzień pojawić leczenie można doświadczyć tego, co jest znane jako reakcja Jarisch-Herxheimera. Oznaki i objawy to gorączka, dreszcze, nudności, ból głowy i ból achy. Reakcję tę zwykle nie dłużej niż jeden dzień.

Leczenie follow-up

Po jesteś traktowany na kiłę, lekarz poprosi