Zabiegi półpasiec, łagodzenie bólu, lek przeciwwirusowy, itp

Nie ma lekarstwa na półpaśca, ale leczenie może skrócić długość choroby i zapobieganie powikłaniom. Możliwości leczenia m.in.

Tak szybko, jak diagnozuje się półpasiec, lekarz prawdopodobnie rozpocznie leczenie lekami przeciwwirusowymi. Jeśli zaczynasz leki w ciągu pierwszych 3 dni po obejrzeniu gonty wysypka, masz mniejsze szanse posiadania późniejszych problemów, takich jak neuralgii.

Do najczęstszych należą zabiegi dla gontów

W ciężkich przypadkach półpasiec, niektórzy lekarze mogą mieć ich pacjenci używać kortykosteroidy wraz z lekami przeciwwirusowymi. Ale kortykosteroidy nie są używane bardzo często półpasiec. To dlatego, że badania pokazują, że biorąc kortykosteroid wraz z lekiem przeciwwirusowym nie pomaga nic więcej niż tylko biorąc lek przeciwwirusowy sama. 2

Jeśli odczuwasz ból, który utrzymuje się dłużej niż miesiąc po twoim gonty wysypka leczy, lekarz może zdiagnozować neuralgii (PHN), najczęstszym powikłaniem gontów. PHN może powodować ból przez kilka miesięcy lub lat. Wpływa 10 do 15 z 100 ludzi, którzy mieli półpasiec. 3 Obróbka zmniejszyć ból poopryszczkowy zawiera

Miejscowo kremy zawierające kapsaicynę może zapewnić ulgę w bólu. Jest też plaster wysokie dawki dostępny na receptę (Qutenza) dla neuralgii. Kapsaicyna może podrażniać skórę lub nagrać niektórych ludzi, a powinien on być stosowany z ostrożnością.

leki przeciwwirusowe, aby zmniejszyć ból i czas trwania półpasiec; leki przeciwbólowe, leki przeciwdepresyjne i miejscowo kremy do łagodzenia bólu w perspektywie długoterminowej.

Leki przeciwwirusowe, takie jak acyklowir, famcyklowir, i valacyklowiru, w celu zmniejszenia bólu i czasu półpaśca; Over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, aby zmniejszyć ból podczas ataku półpasiec. Bądź bezpieczny z lekami. Przeczytać i przestrzegać wszystkich instrukcji na etykiecie; Miejscowe antybiotyki stosowane bezpośrednio na skórę, w celu zatrzymania infekcji pęcherzy.

Leki przeciwdepresyjne, takie jak trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (na przykład, amitryptylina); Miejscowe środki znieczulające, które zawierają benzokainę, które są dostępne w ponad-the-counter form, które można stosować bezpośrednio na skórę dla złagodzenia bólu. Plastry lidokaina, jak LIDODERM, są dostępne tylko na receptę; Leki przeciwdrgawkowe, takie jak gabapentyna lub pregabalina; Opioidy, takie jak kodeina; Inne leki, które leczą ból, takie jak enacarbil gabapentyny (Horizant).